Dneska přispěji zážitkem z restaurace. I když já miluju chození do restaurací, je to pro mě takový malý svátek, přeci jenom není to každodenní záležitost, ale spíš v poslední době sezonní. Oslavy, pracovní večeře apod.
 
Mám ráda snad všechny druhy kuchyní, ale jednu jedinou věc si od jisté chvíle nikdy nedávám, a to rybu!
 
Před několika lety jsme byli s mým nynějším manželem na veletrhu a byli jsme i s přáteli pozváni do rybí restaurace - do luxusnější, v jednom lázeňském městečku. Na jídelníčku byla samozřejmě jen rybí jídla a už nevím, co jsme to dostali za specialitu.
 
Největší problém byl ale v tom, že ke stolu se přidal tento majitel restaurace a společně s muži pokračovali v nějakém obchodním jednání.
 
Podotýkám, že jsem znala snad jen kapra a filé a nevěděla jsem, jak mám ty kosti z ryby pomocí rybího příboru dostat. No, nebyla jsem ani zručná, ani zkušená.
 
Když mě uviděl tenhle majitel, vyskočil ze židle, vykřikl: "Ježíšmarjá, slečno, mně to rve srdce, jak se v tom hrabete!" a jako malýmu děcku mi začal vyndavat kosti a porcovat to.
 
No byla jsem asi rudá až za ušima a bylo mně tak trapně...
 
A od té doby si raději žádné speciality v restauracích nedávám, co kdyby mi nějaký patriot radil, jak mám jíst kraby, mušle apod :o))
 
Hezký den vám všem přeje
 
zoulinka  - Jana Učíková
 
P.S.: MMCH první rande s manželem jsem měla v restauraci, která byla tak luxusní, že i samotné pečené brambory snad stály stovku. Já holka ze skromných poměrů jsem nevěděla, co s tím, tak jsem vybrala v jídelním lístku to nejlevnější a bylo mi i tak trapně :o)).
Jo, měla jsem pouze vařenou zeleninu a tvrdila mému miláčkovi, že držím dietu. To jsem to tehdy ale vůbec nepotřebovala :o))
A dneska? Otřelá světem bych zruinovala muži peněženku, když už mě zve, tak ať si to užiju, že?

Zoulinko, zdá se, že by v restauraci někdy člověk potřeboval mít s sebou příručku, aby věděl, jak se co jí :-).

Jen taková poznámka: od chvíle, kdy jsem v televizi viděla Pretty woman, tak se do mně neznámých specialit v restauracích raději nepouštím.

 

A co Vy a téma Večeře?

Vaříte každý den teplá jídla?

Jakou máte ráda kuchyni?

Jíte ráda, nebo držíte neustále diety?

redakce@zena-in.cz 

Reklama