Mám strašně ráda ježky. Vlastně ani nevím proč, ale tenhle malý pichlavý mrzout, samotář a noční tulák je mi sympatický. I když je plachý, s nikým se moc nekamarádí a lidskou společnost nevyhledává, setkání s ním bylo úžasným zážitkem.

Večer začal pes zběsile štěkat. Ale ne jako obvykle na kolemjdoucí, ale na místa, kde je složené dřevo. No jasně, ježek si pod ním udělal příbytek a pes ho vyrušil při nočním lovu. Stočený do svého obranného klubíčka dělal, jako by nebyl. Odehnali jsme psa a ježka si na chvíli „půjčili“.

Kdy se vám poštěstí si ho pořádně prohlédnout?

Postavili jsme ho na stůl ve stodole v domnění, že odtamtud neuteče a můžeme ho chvilku pozorovat.

Chyba lávky, ježek byl statečný, a než jsme se nadáli, skočil ze stolu. Pro takového malého tvorečka musel stůl znamenat výšku jako pro člověka třetí patro. Ale nic se mu nestalo. Ježek se tak šikovně sroloval, že to jen žuchlo, a pelášil pryč. Bodliny mu zřejmě slouží nejen jako obrana před nepřítelem, ale i jako airbag.

ježek

„Dobře, tak já to tady s vámi chvilku vydržím. Takhle vypadám z profilu.“

ježek

Takhle z ánfasu. Nádherný čumáček, co?

ježek

„A konec pózování, už mi dejte pokoj!“ Takhle se umí kabonit.

ježek

Chtěli jsme si u něj šplhnout a nabídli mu syrové vajíčko. Jenomže ježek měl svou hrdost a nenechal se uplatit. Buď byl ve stresu, nebo vejce prostě nebaští.

Už ho tedy nebudeme trápit a pustíme ho do zahrady.

ježek

Ještě poslední foto pro Ženu-in a někdy zase nashle.!

Říká se, že ježek má hodně blech, ale to bude asi pomluva. Nebo blechy ježčí, co na člověka nejdou.

Reklama