Tipů na zajímavé výlety po naší krásné zemi není nikdy dost. Pokud vám došla inspirace, nahlédněte do nových knih, které nabízí Knižní klub!

Škvárovy Věra a Veronika
77 výletů po stopách Starých pověstí českých

knihyStaré pověsti české  četli ve škole snad všichni a v mnohých budily zvědavost na to, jak místa, kde se pověsti odehrávají, vypadají dnes. A právě cesty na místa spojená se Starými pověstmi českými nabízí „výletní“ knížka, která kromě stop dějin a legend nepomíjí ani přírodní krásy a technické památky. Je v ní popsáno 77 jednodenních výprav na dějiště pověstí, rozdělených podle oblastí, kde se příběhy odehrávaly. Můžete tak zavítat na hrady Krokových dcer, k hrobu Šemíka či na bojiště Lucké války, vydat se po stopách Koziny či krále Ječmínka, a několik výletů vede až za hranice. Kniha obsahuje kromě důkladných popisů tras a zajímavostí i úryvky z pověstí, které se k místu vztahují, mapky se zákresem trasy, fotografie z navštívených míst a řadu praktických informací.

Vydala Euromedia Group k.s., Universum

Knihu si můžete objednat ZDE.

běžná cena 279 Kč

Kovařík Petr, Frajerová Blanka
Putování s knihou - Místopis české prózy

knihyPutování s knihou vás zve na cesty do míst, kde se odehrávají některá významná česká literární díla 19. a 20. století. Podíváme se tak například do Poláčkova Rychnova nad Kněžnou, Škvoreckého Náchoda, Hrabalova Nymburka či Baarova Klenčí, projdeme se Prahou Jakuba Arbese i Brnem Jiřího Mahena, navštívíme Demlův Tasov, Jiráskovu Litomyšl, Hronov Egona Hostovského. Průvodce po téměř stovce knih a zajímavostech daných lokalit doprovázejí nejen četné aktuální fotografie, ale také medailonek s informacemi o autorovi a obsah díla. Putování s knihou je průvodcem nejen k výletům, ale i k četbě – a třeba také k objevování kouzla knih, z nichž některé leckdo dosud možná pokládal jen za nudnou čítankovou četbu...

Vydala Euromedia Group k.s., Universum

Knihu si můžete objednat ZDE.

běžná cena 399 Kč

Vladimír Soukup, Petr David
1000 kostelů, klášterů a kaplí

knihyRádi se touláte malebnou krajinou a objevujete pro sebe dosud neobjevené? Obdivujete zručnost, nápaditost a smysl pro krásu, které nám ve svém odkazu zanechali naši předkové? Máte výtečnou příležitost! Kniha 1000 kostelů, klášterů a kaplí vám představí to nejhezčí z naší církevní architektury, stavby budované v horizontu více než jednoho tisíciletí, od dávných časů Velké Moravy až po nejzdařilejší díla současnosti. Stručné texty doplňují zcela aktuální fotografie, nejvýznamnějším památkám jsou věnovány samostatné dvoustrany, nechybí ani slovníček odborných pojmů.

Formát: 222 x 297 mm, 400 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více najdete ZDE.

Koupíte v knihkupectví nebo na www.bux.cz.

Aleš Jiránek, Jana Jůzlová
Pražské věže

knihyNa věže se obvykle hledí zdola anebo se z nich vyhlíží na město. Tato půvabná knížka představuje pražské věže shora, tak jak je umělecky ztvárnil český malíř žijící ve Švýcarsku Aleš Jiránek. Mistr mobilní perspektivy nás pozve nejprve na Procházku tisíce a jednoho schodu – magickou honbu za dračí ženou proti směru Královské cesty, poté se vydáme na Cestu nad městem, mapující všechny významné dominanty Prahy, které byly zaznamenány na slavné Sadelerově rytině z roku 1600. Zasvěceným textem ilustrace doprovodila Jana Jůzlová.

Formát: 140 x 290 mm, 128 stran

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Více najdete ZDE.

Koupíte v knihkupectví nebo na ww.bux.cz.

Reklama