S příchodem jara se začíná na silnicích objevovat větší množství automobilů. Začínají vyjíždět i sváteční řidiči. Prostě s příchodem sluníčka začínáme více cestovat. A při jízdě můžeme i relaxovat.

Lidé vyjíždí na chaty, na chalupy, za dveřmi je sezona hradů a zámků, v autě prosedíme více času než v předchozím zimním období.
Asi každý z řidičů a řidiček, kdo jezdí častěji a na větší vzdálenost, zná ten pocit strnulosti za volantem, provázený bolestí zad či křečemi v nohou. V tom případě je nejlepší zastavit na nejbližším odpočívadle, protáhnout se a projít...

...anebo, jak radí paní Alice Barešová z OTP service, relaxovat nejen hudbou, ale i masáží

Relaxace v autě

Relaxace v autě by měla být stejnou samozřejmostí jako relaxace na kancelářské židli. Jen tak předejdeme nepříjemnému pocitu, kdy po dlouhé a náročné cestě jen tak tak se vyhrabeme z auta. K příjemnému pocitu z našeho cestování nám mohou dopomoci například akupresurní podložky.

Akupresurní podložka s šesti magnety

Tato podložka stimuluje nervová zakončení a doslova nás probudí. Je vhodné ji využít zejména k pošlapávání. Podložku si dáme pod nohy místo koberečku a při zastavení na ní zhruba deset minut tlačíme. Tím rozproudíme energii.

smagnety

Akupresurní podložka s šesti magnety

Akupresurní kamínková podložka

Tuto podložku můžete použít prakticky kdekoliv a jakkoliv. Pod chodidla, nebo si ji dát i za záda na sedadlo. Kamínková masáž podporuje metabolismus a cirkulaci krve a vzpamatuje nás od únavy.
Při jízdě se doporučuje cca 15 minut, při zastavení jako podložka pod nohy 10 minut.

kaminky

Akupresurní kamínková podložka

Akupresurní ježek

Jako třetí pomůcku do auta bych ráda uvedla ještě akupresurní ho ježka. Opět ho můžeme používat za jízdy. Touto jednoduchou pomůckou stimulujeme body podle potřeby, nedochází tak ke křeči prstů na rukou.

jezek

Akupresurní ježek

Nezapomeňte si tedy společně s automapou a lékárničkou přibalit do auta i nějakou tu akupresurní podložku. Cenově jsou velmi dostupné a desetiminutová masáž na odpočívadle vám dá víc než běh kolem parkoviště.
Pak už jen zvolit dobrou relaxační hudbu, pokud možno svižnější a šťastnou cestu.

Použité fotografie: www.otpservice.cz

Reklama