Vážená redakce, protože na dovolenou se s manželem vždy hodně těšíme, plánujeme ji již koncem roku. Protože jsme důchodci, zažádali jsme si od bývalého zaměstnavatele (vojsko) o rekreaci, kterou jsme dostali na Vranov.

Přestože jsme tam již jednou byli, znovu se těšíme na oddych v téhle destinaci. Je tam nádherná krajina, hezké koupání a v okolí docela dost hradů a zámků. Letos se ještě chystáme na týdenní dovolenou na Slovensko do termálních koupelí Podhájská, které nám doporučili přátelé, byli tam velmi spokojeni se službami a léčivou vodou. Tak uvidíme.

Minulý rok jsme byli také na jižní Moravě na rekreaci - rekreační zařízení Bítov. Je tam krásné prostředí uprostřed lesů, hlavně pro rodiny s malými dětmi, proto jsou tam dětská hřiště a spousta zábavy pro děti i dospělé. Vedle rekreačního zařízení je i velmi hezký kemp s mnoha atrakcemi.

Co se týká zahraniční dovolené, byli jsme v Tunisku, Španělsku, Bulharsku, protože je tam moře, které u nás nemáme. Když jsme si to porovnali, shodli jsme se, že nejkrásnější dovolené jsou u nás v České republice. Každý, kdo chce vycestovat do zahraničí, by měl nejdříve poznat krásy naší země, aby byl hrdý, že se narodil v této krásně zemi.

Vlasta


Milá Vlasto,
moc vám děkujeme za hezký tip. Na Vranově to znám a nemohu ostatním než doporučit, je tam skutečně krásně. Navíc do Znojma je, co by kamenem dohodil, vína spousta... No zkrátka jižní Morava!

A co upřednostňujete vy? Domov nebo cizinu? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!