Anglický student designu na Sheffield Hallam University Phil Bridge přichází s ekologickou novinkou. Sestrojil kolo z papíru, které prý unese až 80 kg a odolá dokonce i dešti. Náklady činí v přepočtu pouhých 450 korun.

Jednadvacetiletý mladík sestrojil kolo, které si bude moci pořídit každý. Jeho papírový bicykl má mnoho výhod Má nízkou cenu a nebude přitahovat zloděje, je ekologické a je dosažitelné pro každého. Náklady na výrobu kola totiž činí pouhých 15 liber, což je v přepočtu asi 450 korun.

Rám bicyklu je sestaven z kartonu, který se běžně používá v průmyslové balení výrobků Samotný rám ho stál asi 100 korun. Po přidání kol a řetězu se cena dostala na 450 korun a to je při srovnání s cenou ostatních jízdních kol směšná částka.

Podle slov konstruktéra je již papírový prototyp v provozu, ale stále má své mouchy, které je třeba doladit. Jeden z hlavních důvodů, proč student takové kole sestrojil, je vysoká pořizovací cena. Za běžné jízdní kolo totiž v Británii můžete zaplatit i několik stovek liber.

Chtěla byste kolo z papíru nebo dáte přednost klasice?

Reklama