V naší anketě jsme zjistili (a možná vás to překvapí), že Češi za sluncem nejezdí. Proč tomu tak je - rozhodující jsou práce a finance. Češi si vybírají dovolenou v letních měsících a na Vánoce, kdy jsou doma s rodinou.

Čas letních dovolených pomalu končí. Lidé se vrací do svých doupat a pracovního procesu. Vyrazil jsem na Pankráckou pláň v Praze, abych zde udělal anketu. Zajímalo mě, jestli oslovení jezdí v chladných měsících za sluncem?

Erik (38 let), grafik

Erik

Za sluncem v zimě, tak leda sedmnáctkou do Žlutých lázní. Nemám na to čas, živím rodinu. Dovolenou si vybíráme v létě.

Irena (34 let), knihovnice

Irenka

Jednou jsem byla v zimě v Chorvatsku, ale to bylo ještě v dětství s rodiči. Od té doby ne, proč taky? V zimě jezdím na lyže a do hor, od sluníčka je tu léto. Každé období má svoje kouzlo.

Marie (33 let), na mateřské

Maruška

Teď s malým to nejde, ale jela bych hned. Jenže je málo peněz. V zahraničí jsem ještě nebyla, tedy na Slovensku ano, ale to vlastně není zahraničí. V létě jezdíme na čtrnáct dní na nějakou akci nebo na přehradu, o Vánocích jsme doma s rodinou, o víkendech občas jezdíme na výlety, ale také po Čechách.


A zeptali jsme se i jedné známé osobnosti - zpěvačky a flétnistky skupiny Asonance Kláry Laštovičkové...

jan a klara

V chladných měsících za sluncem - ani ne. My jezdíme v chladných měsících lyžovat a v teplých zase k moři. Letos jsme byli v Thajsku, tak to bylo napůl moře, napůl výlety. V zimě se chystáme do rakouských nebo italských Alp, spíš do těch rakouských.

A jak to máte vy, milé čtenářky?

Čtěte také...

Ankety...

Reklama