Jak se starat o hříbata

S Miou a sadou LEGO® Friends Mia a stáj pro hříbata (41361) se naučí dítko pečovat o koníky a zjistí, že koně nejsou jen vítr ve vlasech, ale také spousta práce. Stavebnice obsahuje nejen figurky zvířátek, které podněcují k hraní rolí, ale i traktor pro Miu, vybavenou stodolu a oplocený výběh pro koně. Sada s koňskou farmou je speciálně navržena tak, aby byla zábavná a snadná pro předškoláky a děti od 4 let věku. Speciální podložka pro začátečníky a jednoduchý průvodce stavěním a hraním pomůžou vašemu malému staviteli při budování.

Tip na hraní: Se stavebnicí LEGO® Friends Mia a stáj pro hříbata si dítě nacvičí denní péči o koníky – nejprve koně nechá proběhnout ve výběhu, pak ho okartáčuje a nakrmí mrkví z vlastní zahrádky.

Cestování s koníky

Stavebnice LEGO® Friends Mia a přívěs pro koně (41371) vezme děti na výlet do lesů, kde si z koňského hřbetu vychutnají spolu s Miou a její kamarádkou čerstvý lesní vzduch. Realistické prvky podpoří kreativní hraní všech milovníků zvířat a ukáží jim, jaké to je starat se o koně. Přívěs pro koně má otevírací vrátka, kterými kůň může nastoupit. Výklopná boční stěna pak usnadní nakládání všeho potřebného vybavení. Děti prozkoumají spolu s koníkem les a pak projeví své pečovatelské schopnosti při hřebelcování a krmení bílého koně. Tato sada s přívěsem pro koně a autem obsahuje 2 minipanenky a figurky zvířátek.

Jak si hrát: Nechte dítě vyrazit na výlet po bytě v sestavitelné bugině 4×4 a přívěsem pro koně. Až dorazí do cíle, prozkoumají s koníkem všechny zákoutí bytu.

Pro všechny budoucí parkurové hvězdy

Nechte svou malou žokejku nebo závodníka zahrát si na parkurového mistra v sadě LEGO® Friends Stephanie a parkurové skákání (41367). Před závodem koně ve stájích umyje a nachystá je k závodu. Jakmile soutěž začne, projede s koníkem po celém závodišti a zkusí zvládnout obtížné skoky bez shození laťky. Závody natáčí i televizní kamera! Po závodě soutěžící na pódiu převezmou trofej. Součástí sady jsou 2 minifigurky Stephanie a Zacka a navíc 2 figurky koní, stavebnice tedy přímo vybízí ke společnému klání. Kdo se postaví na stupínek vítězů?

Herní tip: Malý milovník koníků a soutěžení si může vytvořit nové překážky z vybavení domácnosti, rozšířit parkurovou dráhu na celý byt a uspořádat velké dostihy. Při hře na dostihy se dítko může učit i poznávat hodiny – stopování závodu zvládne hravě se stylovými hodinkami LEGO® Friends.

Stavebnice a doplňky LEGO® Friends zakoupíte na www.pompo.cz 

Společnost LEGO® a hračkářství Pompo připravili pro všechny milovníky koníků soutěž o stavebnice a doplňky LEGO® Friends 

Soutěž o stavebnici Lego® Friends naleznete zde. 


Reklama