Horké letní dny jsou jako stvořené pro živou stravu. Tím myslím především zeleninové saláty. Jednou z těchto rostlinek, která není příliš tradiční, je i jetel. Roste snad všude kolem nás. Listy jetele jsou na živiny bohatou rostlinou a je možné je přidávat do salátů, sendvičů i čajů.

Červený jetel čistí krev a lymfu. Čaj z jetele a trnitých keřů se používá k léčení rakoviny! Podle starých Keltů, kteří používali kromě listů i květy jetele, jsou skvělé listy namočené na tři dny do octa - takovou kouzelnou vodičkou Keltové kropili okolí domu, což sloužilo k odrazení nezvaných návštěvníků. Pár květů se nosí v peněžence či v kapse pro ochranu a přilákání nové lásky. Najdeme-li jetel s dvěma lístky, nový milenec je prý na obzoru. :-) Čtyřlístek přináší klid mysli, psychické síly a poklady, pětilistý jetel pak peníze. Čarodějnic zbavuje jetel bílý. 

jetel

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Energetické vlastnosti jetele podle květové terapie jsou vytrvalost, nezapomenout požádat o pomoc, jít dopředu, přitahování peněz a splnění cílů spojených s financemi. 

Jetel je v podle Doreen Virtue v přímém spojení s archanděly Jeremielem, Razielem, a Urielem.

S čakrami pak kořenovou, srdeční a korunní.

Podle učení slavné mystičky se věnce jetele používají při potřebě pomoci dostat se ze současné situace směrem vpřed, a také z finanční tísně. 

Poselství této zdánlivě obyčejné rostlinky pro nás je: ačkoliv jsem prostý květ, přináším energii vytrvalosti. Když to začne být náročné, pomohu vám vydržet! Můžete zakoušet těžká období, ale v žádném případě není třeba, abyste na to byli sami. Přivolejte si ostatní, aby vám pomohli. Mohou vám přijít na pomoc vaši andělé, když jim dáte svolení a pozvete je do svého života. Pomohu vám s vašimi sny ohledně financí a zařídím vám skvělou prosperitu. Už nebudete mít pocit, že nikdy nenarazíte na kouzelný  zlatý hrnec. :-) Zařídím, abyste se k němu snadno dostali. Ted nastal váš čas. Vím, že jste tvrdě pracovali, a já chci vaše úsilí odměnit…

Co myslíte, také milujete jetel? Já určitě ano.

Reklama