Někteří lidé jsou oblíbení, jiným se ostatní vyhýbají velkým obloukem. Tím druhým případem je i Olinina (34) sestra. Přátele i rodinu od sebe odehnala svou nesnesitelnou povahou.

„Magda je prostě děsná! Jakmile se už přemůžeme a s rodinou k ní vyrazíme na návštěvu, vracíme se v těžké depresi. A to nepřeháním! Tak moc dokáže každého otrávit,“ popisuje Olina svou o dva roky starší sestru, která měla sklony k pesimismu odmalička. Prázdniny pro ni pomalu končily už na začátku srpna, sklenička byla vždy poloprázdná, nikdy z poloviny plná. A čím je starší, tím jsou její myšlenky černější.

sestry

Nedokáže mluvit o ničem jiném, než jak je všechno špatné. Neříkám, má své starosti. Ale kdo ne? Nejdřív dlouho nemohla najít práci. Když ji konečně má, hrozně na ni nadává. A řekla bych, že dost bezdůvodně. Vzala si hodného chlapa, ale reptá, že je s ním nuda a sedí stále doma. Má dvě zdravé děti a stěžuje se, že se špatně učí a má s nimi jen starosti. A tak je to se vším. Počasím počínaje, politikou konče. Nikdy nic nepochválí, z ničeho se neraduje,“ kroutí hlavou Olina. A není sama, kdo to vidí. Návštěv rok od roku ubývá.

Není pak divu, že si sestra stěžuje, jak na ni všichni kašlou. „To ale není jediné, co jí leží v žaludku. Nemůže přenést přes srdce, že my ostatní se vídáme celkem pravidelně. Bere to jako velkou křivdu. Jenže kdo má pořád dokola poslouchat její nářky a nadávání na život? Je mi to líto, ne že ne. Jenže pohár trpělivosti už přetekl,“ přiznává.

Čtěte také:

Reklama