Takto jsem nedávno spílal naší postarší mikrovlnné troubě. Je ale mluvení s věcmi normální, nebo není - to se pokusíme rozlousknout v dnešním tématu, které se právě tímto fenoménem bude zabývat.

Nedávno jsem se přistihl, jak vyhrožuji naší staré mikrovlnné troubě: „Jestli zase vyhodíš pojistky, tak si mě nepřej! Vyhodíme tě a koupíme si novou...“ Samozřejmě pojistky vyhodila, asi věděla, že moje výhrůžka je planá.

talk

V tu chvíli jsem si ale uvědomil, že jsem právě nahlas a zřetelně hovořil s něčím neživým. Připadal jsem si trochu jako blázen a začal přemýšlet nad tím, jestli mě náhodou neslyšeli sousedi, které jsem já na chodbě slyšel docela dobře. To přece není normální, povídat si s věcmi! Nebo snad ano? Maně si vybavuji, že s autem nebo počítačem (obojí mám dokonce pojmenované) hovořím docela běžně: „Hurvínku, zvládni to ještě k nejbližší benzínce! Quijote, tobě to zase trvá - já vím, to bude tím internetem - tak dělej, dělej...“ a najdou se i další neživé věci, které mi stojí občas třeba za nadávku.

Můžete hádat, čemu jsem asi nedávno řekl: „Jauvajs! Ty mrcho těžká, tos mi musela spadnout zrovna na nohu! Auauauau...“ Ano, byla to igelitka plná konzerv, které se přervalo ucho zrovna ve chvíli, kdy jsem dorazil do kuchyně.

Když nad tím tak přemýšlím, je docela dobře možné, že s věcmi mluvím daleko častěji než s lidmi - to už je vážně krize...

Téma dne 11. dubna 2012: Mluvíte s věcmi?

  • Mluvíte s věcmi? A s jakými? Co jim říkáte? Kdy jste naposledy s nějakou věcí mluvila?
  • Připadají vám lidé, co mluví s věcmi, trochu šílení? Nebo to považujete za normální?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte nejpozději 11. 4. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Vaše příspěvky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a také šanci na získání pěkného dárku: slevového poukazu 1.000 korun do prodejen hodinek 4PM (FOR POSITIVE MOMENTS) k odběru značkových hodinek Axcent of Scandinavia a JetSet.

poukaz

Reklama