„Vždycky jsem si přála hlavně holčičku, malou princeznu, kterou bych strojila a hrála si s ní s panenkami. S manželem jsme si ale řekli, že ideální by bylo mít páreček – chlapce a dívku. Bohužel se mi narodili dva chlapci po sobě. Manžel hodně zvažoval, jestli do toho jít i potřetí, ale něco mi říkalo, že tentokrát to vyjde. No, nevyšlo, byl to zase chlapec a svoji vysněnou holčičku pořád nemám,“ stěžuje si Linda.

bo.jpg
Foto: Shutterstock

Čtvrté dítě už Lindin manžel odmítl, a tak se podle svých slov musela žena uchýlit ke lži. Tajně vysadila antikoncepci, a když jí test ukázal dvě čárky, dělala před manželem, že nechápe, jak se to mohlo stát. Prý jí to naštěstí zbaštil i s navijákem.

Linda je momentálně v desátém týdnu těhotenství, takže pohlaví ještě nezná. „Tajně jsem se držela různých babských rad, abych zvýšila naši šanci na holčičku. Ale jestli to i tentokrát bude kluk, tak se asi zblázním,“ říká.

V případě nezdaru má ovšem vymyšlený záložní plán. O čtvrté dítě, pokud by to měl být opět chlapec, nestojí. „Pohlaví mi u prvních dvou dětí dokázala lékařka správně odhadnout už na prvním screeningu ve dvanáctém týdnu. Vím, že je to jen tip, ale když už jí dvakrát vyšel… Potřetí byl syn špatně natočený, takže nebylo nic vidět. Dvanáctý týden je taky nejzazší termín, kdy se provádí potrat na žádost ženy. Pokud mi doktorka řekne, že nejspíš čekám chlapečka, nechám si těhotenství ukončit. Pokud nebude nic vidět, počkám na další vyšetření, a když se potom ukáže, že je to zase kluk, pokusím se domluvit interrupci. Do dvacátého týdne se provádí jen ze zdravotních důvodů, ale mám mezi doktory známé, takže doufám, že by se nechali nějak přesvědčit. A kdyby ne, tak dítě donosím a dám k adopci. Jiné řešení nevidím,“ uzavírá Linda.

Čtěte také:

Reklama