Ivetino první manželství bylo omylem. Nakonec, stát se to může, proto se rozhodla pro rozchod. Tím však spustila kolotoč událostí, jejichž vinou se stala na malém městě terčem pomluv.

"Vdávala jsem se trochu z musu, trochu z trucu," vzpomíná. Aby bylo jasné, nebylo v tom těhotenství. Iveta s Danem chodila už čtvrtým rokem, během svých vysokoškolských studií, ale de facto se moc neznali - studovala v jiném městě, a tak se vídali tu o pátcích, tu o víkendech a společný život si vlastně neuměli představit. Když o něm začali uvažovat, postavili se rodiče Ivety dost radikálně proti. "Moje starší sestra se taky rovnou z chození vdávala, neviděli důvod, proč bych to nemohla udělat i já. V podstatě se mi snažili nejdříve říci, že na svatbu je ještě čas, ale když jsem trvala na svém, otočili. Jelikož jim byl Dan sympatický, začali nám organizovat svatbu i bydlení," líčí mladá žena.

Výsledek? Společné bydlení vzniklo v domku rodičů. Vchod sice měli vlastní, stejně jako kuchyň a koupelnu, ale jinak se o soukromí příliš mluvit nedalo. Maminka i tatínek se nerozpakovali přijít v podstatě v jakoukoli denní dobu, nejdříve si vymýšleli různé záminky, pak už ani to ne. Tatínek si navíc padl do oka s Danem a začali spolu stavět modely vlaků, zatímco maminka začala plánovat vnouče, jen co Iveta dodělá školu.

Iveta nakonec měla dojem, že Dan je jen dalším dítětem jejich rodičů, protože ani ona, ani on si v tomhle svazku nemohli připadat dost dospělí a samostatní. "A já zjistila, že už ho takříkajíc nežeru. Ano, líbil se mi pořád, byl a je přesně můj typ, nicméně nechoval se jako dospělý chlap. Na rozdíl od mého kolegy, do kterého jsem se zakoukala v bance, kam jsem po absolutoriu nastoupila," přiznává zvrat ve vztahu Iveta.

Nebýt svoji, nebyl by to až takový průšvih. Vztah, který nevydržel zkoušku ohněm, totiž společné bydlení. Jenže, když praskla její nevěra s kolegou, nebo přesněji, její nový rozvíjející se vztah, dalo se čekat, že to nebude příjemné. Jenže nastalo peklo.

Ivetin muž se s touto situací absolutně neuměl vyrovnat, a co hůře, na jeho stranu se přidali i její rodiče. Dílem proto, že rozvod pro ně představoval nebetyčnou ostudu, a navíc proto, že měli Dana opravdu rádi. Zatímco Iveta se scházela s Michalem už docela otevřeně, Dan ji začal vydírat, že si něco udělá, a nakonec se pokusil o sebevraždu, o níž ji srdceryvně informoval prostřednictvím sms. Naštěstí asi mělo jít spíše jen o demonstrativní pokus, takže se ho podařilo včas najít. Právě na tohle období Iveta vzpomíná velmi nerada, protože maloměsto jí dalo najevo, že je to její vina. "Nikdo nebral v potaz, že tohle, myslím rozchod, se někdy v životě stává, protože tady už šlo o život. Mezi staršími příbuznými a přáteli svých rodičů jsem zase byla za nevděčnou dceru, která si neváží pomoci při budování bydlení," říká Iveta.

Bylo to pro ni tehdy hodně těžké, dokonce málem snahu rozvést se ze soucitu k Danovi vzdala. Pak si však uvědomila, že i kdyby její nový vztah skončil do ztracena, s Danem už žít nechce, protože si ho neváží. Dodnes nelituje. S novým přítelem se zatím na svatbu nechystá, ale dávno už spolu žijí v bytě v jiném městě. A Dan? Nakonec se vzpamatoval a od rozchodu s Ivetou už měl několik vztahů, žádný mu však příliš dlouho nevydržel.

Jak byste se zachovala v podobné situaci?    

Reklama