Ano, taky jich máme na zahradě dost, každé jaro je sbíráme a hubíme. O kom je řeč? No přece o slimácích, kteří ničí a sežerou, co mohou. Čtenářka jithule má pro vás radu, jak je můžete zničit. Bez jedu a ekologicky, a hlavně to funguje!

Dobrý den ženy-in, redakce.

Opět posílám cenné rady, tentokrát na zahrádku.

Jak na slimáky (ekologicky)

Do vydlabané půlky melounu nalijeme pivo, namočíme celý vnitřek a položíme ten pivní rybníček večer do místa, kde ti milí drobečkové vylézají, nebo kde jim chutná náš salátek, kytičky a podobně. O půl deváté večer se začínají houfovat a předhánějí se, kdo víc sežere. Móóóóc jim to chutná, takže zapomenou na kytičky, opijí se do němoty a spadnou do pivního rybníčku. Odtamtud už NIKDY(!) nevylezou, protože je nadobro po nich. Ráno se budete divit! Lze nechat 2-3 dny, mezitím sníte další meloun..... dílo se opakuje. Nebolí z toho záda, jíte pořád melouny, hubnete a užíváte si sluníčka.

P.S. vyzkoušeno, funguje to super!!! Žádný zbytkový jed v půdě, obava z otrávení psů a koček.!!!! Žádné parazity z vnitřností slimáků (fasciolopsis buski) rozložených nejrůznějšími jedy!!

Naše kytičky si zaslouží kvést. A slimáci jdou na pivo,tak proč si leccos neusnadnit, že?

Přeji krásný den jithule

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.


Milá jithule,

díky moc, já to určitě vyzkouším! Melouny máme rádi, a takhle bude užitečná i slupka.

Pěkný den,

Lucka

slimak

Jsou hnusní, že?

Reklama