Tak tohle mě dostalo, dát maminku do útulku... :-) Velmi vtipné, i příhoda v tramvaji stojí za to.

A znovu tu máme něco k zasmání... První příspěvek je od čtenářky s nickem Janaa1, druhý od čtenářky silvamrva. Moc děkuju.

Vyprávění první

Dobrý den,

hlášek jsem si se svými čtyřmi dětmi užila opravdu dost. Jen mě mrzí, že jsem si některé nenapsala a zůstaly zapomenuty, některé se ale vryly do paměti, a smějeme se jim do teď.. Například, když jsem dostala prstýnek k narozeninám, tak moje prostřední dcera s vážnou tváří přišla a sdělila mi: mami a moc ho nenos. Dej ho do krabičky a až umřeš tak já ho budu nosit.

Syn mi zas ve chvíli, kdy jsem mu řekla, že jestli si neuklidí hračky tak mu nepustím večerníček oznámil, že jsem strašně krutá a jestli budu tak zlá, že mě dá do útulku (od té doby se směju, že moje budoucnost není nejistá, přesně vím kde skončím.) Prostřední dcera mi vyprávěla ve školce že si hrála s klubíčkem. Po dlouhém vyptávání jsem stále nechápala s jakým klubíčkem že si to hrála mi najednou povídá: Jé, a tohle je maminka Klubíčka - on to byl Kubíček :-). A dvojčata mi slíbila, že mě nikdy „nezahrobí“, budu prý s nimi žít napořád, i když už budu strašně stará a bude mi alespoň 40 let...

Hlášky se většinou odvíjely od témat, která děti probíraly ve školce, občas jsme se s ostatními maminkami dusily smích už při oblíkání dětí v šatně.

Byly i chvilky, kdy jsem byla červená až za ušima, jako třeba když si začaly děti zpívat ve školce od Daniela Landy Motýlka: V tom pajzlu jsme v hajzlu... a paní učitelka mě napomínala, abychom poslouchali doma vhodnější písničky... A můj tatínek jako vzorný děda učil děti básničky typu: Čtyři páni z Budějovic zastavili rychlík, chytili tam konduktéra a uřízli mu.. prst... Z hlavy to dětem nevymažete a já měla strach vodit je do školky. Naštěstí mě žádná maminka nevynadala, básničky a říkanky tohoto typu si moje děti pamatují dodnes.. Dnes už jsou moje děti celkem velké, nejstarší dcera už má syna a teď se těším na nové hlášky vnuka. Začíná se rozmlouvat a teď už si budu všechny hlášky i psát, nechci je zapomenout a myslím že za pár let to ocení všichni.

Janaa1

Vyprávění druhé

Dobrý den mě utkvěla jedna hláška dívenky v tramvaji. Seděla mamince na klíně a rozhlížela se kolem. Najednou zavolala na ženu asi 50 - 60 let. My vás pustíme sednout, vy jste přeci stará. A taky čekáte miminko!“ Statečná paní jen zbledla, ale byla natolik soudná, že dítěti jen poděkovala a zaujala nabízenou židli. Za tu bezelstnou ochotu malé princezny se přece nedalo rozčílit. Já ale měla co dělat, abych se nesmála nahlas. Díky za huňatou šálu, do které jsem svůj škleb mohla schovat.

silvamrva

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou.

Dnešní téma zní: Hlášky našich dětí.

Prosím, příspěvky už neposílejte. Kolem 16. hodiny se dozvíte, která z vás získá za odměnu vitamíny Marťánci a dva dětské šampóny Garnier Kids (meruňka a zelené jablko).

hlasky

Reklama