620a659dd638bcl.jpg
Foto: Profimedia

Děj romantické komedie Vem si mě se točí kolem toho, že populární zpěvačka Kat Valdez v podání Jennifer Lopez si má na pódiu před fanoušky vzít svého kolegu Bastiena. Jenže krátce před tím zjistí, že jí byl nevěrný, a tak jeho místo zastoupí náhradník z davu – učitel matematiky Charlie, kterého si zahrál Owen Wilson.

Na svou svatbu oblékla popová hvězda samozřejmě bohatou róbu. Korzetové šaty s objemnou sukní vybrala kostýmní návrhářka Caroline Duncan. Klasický bohatě zdobený model kombinoval krémovou, růžovou a zlatou a herečka v něm připomínala Popelku. Svatební šaty od návrháře Zuhaira Murada sestávaly z devíti vrstev hedvábného taftu a tylu a zdobené byly třpytivými krystaly, volánky, krajkami a nespočtem výšivek. V důsledku toho byla róba extrémně těžká. Caroline Duncan prozradila, že vážila přes 43 kilogramů. K přenášení šatů i k jejich oblékání potřebovala herečka k ruce pět lidí.

Podle kostýmní návrhářky jsou těžkopádné šaty metaforou událostí, ke kterým dojde ve filmu. Kdy hrdinka touží po honosné svatbě před zraky milionů lidí, ale místo štěstí zažívá zklamání.

Při výběru ostatních filmových kostýmů pro Jennifer Lopez si Caroline Duncan dala záležet, aby se jí podařilo zkombinovat moderní módní prvky roku 2021 s půvabem starého Hollywoodu. Prostřednictvím volby oblečení se snažila také zaznamenat zpěvaččinu proměnu, kdy se po boku svého náhodného manžela začne konečně uvolňovat. Ve filmu se objeví věhlasné značky, jako je třeba Versace, ale často jsou zkombinované s mnohem dostupnějšími kousky.

Zdroje: Variety, ČSFD, InStyle, Youtube