Pula leží v jižním cípu Istrijského poloostrova, který patří Chorvatsku. Je to starobylé město, poznamenané antickou minulostí.
Dostat se od nás do Puly trvá autem asi deset hodin, takže když se rozhodnete a ráno vyrazíte, večer se už můžete koupat ve slaném moři a poslouchat šumění vln.
Pula je kulturním i hospodářským centrem Istrije. Její počátky sahají až do 2. století př.n.l. a dodnes můžeme obdivovat zachovalý římský amfiteátr Arenu, Augustův chrám, Herkulovu bránu... Světoznámé letovisko vás přivítá starobylými uličkami, kde v oknech visí prádlo chorvatských hospodyň, ale i moderními hotely a apartmány.
Moře je průzračně modré s vysokou slaností. Velká koncentrace soli ve vodě má dokonce léčebné účinky. Pláže jsou kouzelné, ale jsou kamenité. Je dobré s sebou přibalit nějakou karymatku nebo pevnou rohož na které se budete na pláži opalovat. Písečné pláže tu naleznete jen sporadicky. Pokud cestujete s dětmi, je dobré je vybavit obuví do vody, žije tu mnoho mořských ježků a zapíchnutá bodlina v chodidle je bolestivá a nepříjemná.


Můžete využít půjčovny loděk a projet se po moři. Nebo, pokud na to máte nervy a peníze, zkusit letět padákem za motorovým člunem. Atrakcí pro turisty je tu mnoho.
Pokud se chcete bavit, večerní a noční život tu přímo tepe. Mnoho malebných hospůdek a restaurací láká k posezení, diskotéky k tanci.


Pula a celý Istrijský poloostrov je vyhledávaným rekreačním místem. Krásná krajina, čisté moře, výlety, památky…. Prostě to musíte zažít!