Čtenářka marde svůj úplně první let dostala za sběr papíru a také hned při přistání potřebovala papírový sáček. Napodruhé to již bylo výrazně lepší. Děkuji Vám marde za Váš příspěvek.

Dobrý den,

moje zkušenosti s létáním jsou malé. Ve třetí třídě jsem za sběr papíru vyhrála vyhlídkový let nad Prahou. Moc jsem se těšila. Vše bylo jinak. Na letišti byl tak velký hluk, že jsem neslyšela vlastní slovo. V letadle to bylo o hodně lepší. Vyhlídka byla bezva, počasí slunečné, takže byl krásný rozhled. Ale to přistání. Jakmile jsme začali klesat, začalo se mi dělat špatně. Ještěže byly na sedadle přede mnou sáčky. To byl můj první let.

Před třemi lety se mi synové složili na letenku, abych mohla navštívit tetu v Německu. Dali mi ji pod stromeček. Když jsem otevřela obálku, nevěřila jsem vlastním očím. Myslela jsem, že je to nějaký vtip, ale nebyl. Uklidnili mě tím, že se mnou poletí nejstarší syn. Když přišel ten očekávaný den, byla jsem napnutá jako kšandy.

Po první zkušenosti jsem měla docela obavy.  Syn mi dával rady ohledně zalehnutí uší, ale já jsem žádné problémy neměla. Také mě upozornil na možné turbulence, ale ani ty se nekonaly. Odlétali jsme v mírné mlze. Jakmile jsme vystoupali nad mraky, bylo krásně. Obláčky kolem  nás se vznášely jako polštářky.  Bylo úžasné pozorovat před přistáním krajinu pod námi. Vybavovaly se mi letecké snímky z internetu.

To byl můj druhý a zatím poslední let. Tentokrát jsem žádné potíže něměla, tak jsem si ho hezky užila. Ještě musím dodat, že jsem si při předvádění záchranné vesty okamžitě vybavila scénku s B. Hybnerem.

Můj nejstarší syn má s létáním velké zkušenosti. Začal asi před deseti lety. Do té doby jezdil většinou vlakem, i do ciziny. Na služební cesty by to bez letadla ani nešlo.Létá rád a létá často. Obletěl už kus světa. Nejdál byl asi v Indii a na Kubě. V době, kdy jsme předsedali EU, si vyzkoušel i vojenský speciál. Letěl na konferenci a ostatní vládní letadla už nebyla k dispozici.

Vyprávěl, jaká to byla hrůza. Myslel, že se letadlo během letu rozpadne, jak to v něm hrkotalo. Uvnitř také žádný komfort nebyl. Jen lavička, ani žádné záchranné padáky. Ještě, že mi o tom vyprávěl až po příletu. Vždycky, když někam odlétá, tak si dělám starosti a oddechnu si, když se v pořádku vrátí.

Všem přeji příjemný let a bezpečné přistání

marde


Létáte ráda, nebo se bojíte?

  • Pamatujete se na svůj první let?
  • Zažila jste v letadle nějakou hrůzu?
  • Nebo naopak legraci?
  • Jak let prožíváte?
  • Toužíte, nebo toužila jste být pilotkou?
  • Čím vás přitahuje, či odpuzuje létání…

Vaše letecké historky, příběhy, úvahy videa i fotografie směřujte na notoricky známý redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes v 16 hodin za příspěvek, který mne nejvíce zaujme, odměním a snad ještě dnes vám do náruče svěřím krásné překvapení! Tak pište a mailujte!!!

Reklama