Zdravím všechny holč-inky.

Trapasy se mi celý život docela vyhýbají, ale občas si to prostě musím vybrat všechno naráz. Tož to jsme takhle před dvěma lety byli s bandou na týden na horách a jak už to tak bývá, celý den se člověk morduje na lyžích a večer neví, kdy je čas jít spát. Tož jsme takhle jeden večer pařili asi do čtyřech do rána a ránko v osm už jsme se řadili na lanovce.

Ten den všichni pospávali, ale jelikož jsem tvor nedočkavý a šustění sněhu pod lyžemi milující, nechtěla sem si nechat ujít ani minutu a vydala se na svah... bylo přímo nádherně, ranní sluníčko mě lehce šimralo na víčka, sedačka se nádherně pohupovala a já se kochala nádherným zasněženým ránem, kochám se kochám a najednou slyším: „Slečno... haló slečno, slyšíte mě?"...protáhnu se, zavrním jak kočka, otevřu jedno očko, druhé očko... bože, pomoz mi, nade mnou cizí chlap, klepe se mnou a chce, abych vstala...  „No promiňte, jak můžu vstát, když lyžuju?"...  „No nechci Vás zklamat, slečno, ale vy nelyžujete, vy nám spíte na lanovce" :o)

Ač obsluze lanovky projde před očima tisíce lidí denně, na mě asi jen tak nezapomněli... však taky kvůli mně museli zastavit lanovku a bohužel ne naposledy, neb další den: při vstupu na lanovku je vyvěšena obrovská cedule  Řaďte se do čtyřstupu". Jelikož jsme jezdily s kamarádkou, řadili jsme se do průběžného pruhu a vždycky se k někomu přifařily... až k těm plešatejm Polákům ne. Kamarádka šla první, a co Vám budu povídat, krásná vysoká blondýnka ony pány velice zaujala a mohli se přetrhnou, aby ji dostali mezi sebe, a jaksi okouzleni touto ba přímo éterickou bytostí si nevšimli, že se tam chce vecpat i jedna malá, jak ustřižené holínky vysoká bruneta. Přes veškerou mou snahu se mi to nepodařilo, a jelikož už nebylo cesty zpět a cesta vpřed byla ucpaná slintajícíma Polákama, nezbylo mi než tupě zírat, jak se ke mně přibližuje sedačka a nastavovat své objemnější pozadí, aby náraz bolel co nejméně, a čekat, kdy mě sedačka sejme.

Než jsem se stačila nadechnout, ona očekávaná chvíle nastala... padám jak brambora směrem k zemi. První, co mi projelo hlavou, že jsem naprosto v průšvihu, bo nevstanu, nohy výš než hlavu a normálně jsem neohrabaná, natož s lyžemi. Všemu přihlíželo cca 200 lidí a bylo jen slyšet, jak dusí smích... no, někteří neměli ani snahu ho dusit :o) Poražená sedačkou, ztrapněná jsem se smířila s tím, že do mě prostě někdo kopne, aby mě odklidil z cesty, a budu ponechána svému hanebnému osudu... než jsem však dokončila svoji myšlenku, cítím, jak mi povolují svaly a já se najednou vznáším, no normálně letím... co to? Jsem v šoku, najednou stojím. Někdo mě postavil. Ohlídnu se a čekám nějakýho pořádnýho Ramba, nebo alespoň obyčejného chlapíka, ale s jeřábem, bo uzvednout mý objemný tělo narvaný v ještě objemnější kombinéze, není jen tak. Otočím se, a tam onen pán z předchozího dne, mimochodem asi o hlavu menší a minimálně dvacet kilo lehčí a i úsměvem od ucha k ucha mi povídá   „Á, pěkně vítám slečno, to zase budu mít krásný den, kdyby Vás nebylo, tak se ani nezasměju."

pa rarášek


Tak tu máme jednu moc pěknou vzpomínku na včerejší téma - tu jsem prostě nemohla neuveřejnit :).

redakce@zena-in.cz

Reklama