p

Zimní výzdobu truhlíků už jsme zlikvidovaly, ale na tu letní si ještě musíme počkat. Co kdyby přišly mrazíky? Jenomže na prázdné truhlíky není hezký pohled. Co do nich zasadit, abychom ukojily touhu po kráse a přitom neuškodily květinám? O tom bude řeč v tomto článku.

Jaro je tady a s ním i naše chuť sázet, sít a hlavně zdobit okna a balkony květinovými truhlíky. Ale na muškáty, lobelky, surfinie a begonie je ještě čas. Už jsem sice pár netrpělivých, které už vysadily muškáty, viděla, ale po svých zkušenostech bych se rozhodně neunáhlovala. Pohled na zčernalé a povadlé rostlinky není vůbec příjemný, a tak čekám, až bude po „zmrzlících“.

Pokud jste nedočkavá, stejně jako já a chcete truhlíky jarně osázet, není nic jednoduššího než vybrat otužilé druhy, kterým jarní mrazíky rozhodně neuškodí.

Které květiny uspokojí naši netrpělivost, a přitom odolají jarním mrazíkům?

  • Vděčné primulky: Kdo by je neznal? Jsou to voňavé, optimistické a velmi pestré květinky, které nám udělají dobrou službu do doby, než zasadíme letničky. Po odkvětu je nemusíte vyhazovat. Máte-li možnost, přesaďte je na zahrádku, a když budete mít štěstí, ještě vám vykvetou.

  • Plnokvěté sedmikrásky. Patří také mezi odolné druhy jarních květin. Nemají sice tak bohatou škálu barev, ale uspokojí všechny romantické duše. Jsou poměrně drobné, proto jsou i pěknou doplňkovou květinou k malým koniferám.

  • Okaté macešky vynikají neuvěřitelnou pestrostí barev a zároveň otužilostí. Kvetou i pod sněhovou přikrývkou a přízemní mrazík jim neublíží. Zapomeňte na zažité klišé, že se hodí jen na hřbitov, a dejte jim šanci. Odvděčí se vám svou minimální náročností a rozmanitou krásou. Všimly jste si někdy, že mají obličej?

  • Romantické pryskyřníky. Tyto překrásné květiny budou opravdovou ozdobou vašich jarních truhlíků, ale i jiných romantických nádob. Oplývají nekonečnou škálou barev, které jsou tak jasné a svěží, že jen málo květin jim může konkurovat. Jejich plné květy připomínají květy pivoněk, což zvyšuje jejich atraktivitu.

Foto: facebook love for all seasons

Čtěte také:

Reklama