Ještě donedávna jsem pravidelně brala antikoncepční pilulky... Jenže – nebyl měsíc, aby se mi nestalo, že jsem si tabletku zapomněla vzít. Která z vás tuto situaci také zažila, bude se mnou jistě souhlasit, že to je o nervy...

Jsem v tom, nejsem??? Hrůza!

 

Naštěstí jsou tyto obavy a starosti dávnou minulostí.

Proč?
Přešla jsem totiž na úplně jiný způsob antikoncepce!


Jedná se o moderní antikoncepční metodu:

Evra - první antikoncepční náplast na světě.

 

Tuto malou náplast si na týden nalepím na tělo a nemusím tak myslet na svou antikoncepci každý den!  Náplast totiž dodá tělu ochranu před početím tím nejmodernějším způsobem!

 

Co možná nevíte:
- Evra je tenká čtvercová náplast tělové barvy o velikosti 4,5 cm x 4,5 cm, která se vyměňuje jen jednou týdně!

- Evra zabraňuje početí stejným způsobem, jako je tomu u antikoncepčních pilulek.
- Evra je kombinovaná hormonální antikoncepce, která uvolňuje dva hormony (ethinylestradiol a norelgestromin) z náplasti přes kůži do krevního oběhu. Hormony brání ovulaci a také ztěžují spermiím pronikání do dělohy.
- Způsob uvolňování látek přes kůži rovnou do krve je zároveň šetrný k lidskému organizmu, protože nezatěžuje trávicí trakt a játra.
- Balení Evry obsahuje tři náplasti na měsíc, nebo devět náplastí na tři měsíce. Jedna náplast působí sedm dní a po týdnu se obměňuje za novou.
- Po třech týdnech užívání, tj. po pokrytí celého cyklu, se jeden týden náplast neužívá.
- Evru je možné jednoduše nalepit na břicho, hýždě, vnější část paže nebo horní část trupu s výjimkou prsou.
- Přilnavost náplasti je nezávislá na podmínkách prostředí a umožňuje bez potíží vykonávat všechny běžné každodenní aktivity, včetně koupání, plavání nebo cvičení.
- Výhodou Evry je i to, že zároveň poskytuje „bezpečnostní pojistku“ – dvoudenní rezervu na opožděnou výměnu náplasti.

 

 

Na odborný názor na antikoncepční náplasti Evra jsme se zeptali MUDr. Vladimíry Pasekové:

 

Jakou máte s touto formou antikoncepce zkušenosti?

Zkušenosti s náplastí mám velmi dobré. Způsob užívání je velmi jednoduchý. Zaručuje stabilní hormonální hladiny v organizmu. V konečném důsledku je spolehlivější než pilulka, protože odpadá selhání metody způsobené chybou uživatelky (zapomenutím pilulky). Sama oceňuji, že je Evra šetrná k organizmu. Nezatěžuje trávicí systém a její účinnost není ovlivněna zvracením nebo průjmem. Odpadá tzv. první průchod játry, takže celková denní dávka hormonu, kterou musí jaterní buňka zpracovat, je pak mnohem nižší.

 

Jak reagují na Evru Vaše pacientky?

V naprosté většině případů si náplast pochvalují. Oceňují jednoduchý způsob užívání, líbí se jim, že na ni nemusí denně myslet, jsou překvapené, jak dobře drží.

 

Můžete ji našim čtenářkám doporučit?

Doporučím ji velmi ráda. Evra je pohodlná forma antikoncepce, která je pro ženský organizmus maximálně šetrná. Splňuje všechny nároky, které jsou na moderní antikoncepci kladeny – maximální spolehlivost, vysokou bezpečnost a uživatelský komfort.

Reklama