Která žena by si nepřála svůj obličej trošku tvarově poupravit. Zmenšit nos, snížit čelo či mít dokonale vystouplé lícní kosti. Se správným použitím make-upů či pudrů je to hračka. Stínování obličeje z rukou profesionálních vizážistů se provádí již desítky let. Stále častěji si však dokonale prostínovaný obličej chtějí ženy dopřát při svém každodenním líčení. Jak na to, nám prozradila hlavní vizážistka SURFACE profesionální školy líčení Barbora Nevická.

Stínování obličeje podporuje jeho plasticitu a zdůrazňuje či naopak potlačuje určité partie na tváři. Podívejte se tedy na sebe odlíčenou do zrcadla a partie, které se vám na obličeji tvarově nelíbí, se mohou tmavou barvou potlačit, naopak světlá barva nám všechno vyzdvihne.

surface
Foto zdroj: Surface profesionální škola líčení

Čím konturovat?

  • Nejjednodušší stínování obličeje je pomocí make-upu, korektoru a pudru.
  • Pro konturování se dobře hodí jak štětce, tak i houbičky na make-up. Ideální je speciální make-up houbička Original Beautyblender, jehož plochou se make-up nanáší a jehož špičkou se dá obličej krásně a jednoduše prostínovat. Hodí se tak hlavně na stínování make-upem. Pokud upřednostňujete stínování pudrovým produktem, pořiďte si buď speciální štětec na konturování či zkosený štětec na tvářenku. Štětec nesmí být příliš velký, aby se jednotlivé světlé a tmavé partie nespojily do jedné.

Jak konturovat obličej?

  • Na celý obličej si nejprve naneste váš obvyklý make-up v odstínu pleti, vynechejte pouze partii kolem očí. Právě kolem očí a do středového trojúhelníku, který je ohraničen vnějším koutkem oka a linií nosu, naneste světlejší korektor. Měl by být světlý zhruba o 2 odstíny pro přirozený efekt.
  • Pokud chcete střed obličeje více zdůraznit, sáhněte i po světlejším odstínu korektoru. Jestli nemáte příliš vysoké čelo, naneste korektor také na partii mezi obočím směrem do středu čela, na hranu nosu a srdíčko rtu. Celý obličej se tak krásně rozzáří a již dostává plastický efekt.
  • Tvář si zapudrujte sypkým transparentním pudrem a pokračujte tmavším pudrem, který budeme obličej stínovat. Tmavý pudr by měl být opět zhruba o 2-3 odstíny tmavší než je odstín vaší pleti. Dá se pro stínování obličeje použití také bronzer, ale pouze v matné variantě či s velmi jemnou perletí.
  • Další možností pro konturování je použití tmavšího odstínu make-upu. Stejně jako tmavý pudr by měl být i make-up zhruba o 2-3 odstíny tmavší než je odstín pleti a nanášíte ho ještě před zapudrováním pleti. Důležité je vždy odstíny dobře zapracovat do sebe, aby vaše tvář nepůsobila flekatě.

ds

Make-up paleta na konturování Maqpro, www.beauty-bar.cz

Optické zúžení nosu - naneste tmavší odstín na křídla nosu a naopak světlý odstín na střed nosu. Čím užší je světlejší část, tím užší váš nos vypadá. Vše rozetřete důkladně do ztracena, ale linie světlé a tmavé barvy musí zůstat.

Optické rozšíření nosu -rozšiřte středovou světlou část i lehce na křídla nosu, tmavší barva se tím posune více dolů a váš nos se opticky rozšíří.

Máte-li spíše kulatý obličej, který chcete zeštíhlit - zaměřte se na nanesení tmavé barvy po celé straně tváří a také prostínujte linii lícních kostí. Tmavou linii veďte štětcem těsně pod lícní kostí, začněte v polovině ucha a pokračujte do středu obličeje, konec by měl být zhruba na hranici vnějšího koutku oka. Přechod směrem nahoru důkladně rozetřete roztracena, aby vám na obličeji nezůstaly nevzhledné, ostré čáry. Široké čelo opticky zúžíte tmavou barvou nanesenou po stranách čela a totéž se týká příliš široké čelisti.

konturování

Máte-li obličej ve tvaru oválu - můžete mu dodat více plastický tvar tím, že tmavý pudr či make-up se naneste tzv. do tvaru čísla 3. Čili na hraně čela, poté pod linií lícní kosti a pokračujete také na hranu čelistní kosti. Takto bude váš obličej jednoduše prostínovaný a zdůrazní se jeho plasticita. Vždy pokud budete obličej stínovat, nezapomeňte se na sebe podívat na denním světle, aby výsledek vypadat opravdu přirozeně.

Nejčastější chyby, kterým je potřeba se vyhnout

  • Mezi nejčastější chyby při konturování patří špatný výběr odstínů a špatné rozpracování produktů. Myslete na to, že méně je více a vždy je možné přidat.
  • Aby vám na tváři nezůstaly nevzhledné čáry a fleky, vždy si vaše líčení zkontrolujte na denním světle.
  • Pokud volíte konturování pudrem, vybírejte spíše matné odstíny s chladným podtónem. Pudr je na tváři vždy více viditelný než make-up, proto ho stačí mnohem méně. Výhoda práce s make-upem je snadné rozpracování produktů do sebe.

Děkujeme za spolupráci na článku SURFACE profesionální škole líčení.

Čtěte také:

Reklama