Ahoj Richarde.

Ptáš se, jestli jsem už někdy byla sama v práci. Mockrát. Nejčastěji mezi svátky, na Silvestra... A nebo o víkendech a svátcích - to se mi pracuje nejlíp. Zamknu se na 7 západů, neruší lidi ani telefony, můžu si pustit muziku a ponořit se do papírů, prostě pohoda klídek.
Když už byla řeč o Silvestru. Jeden se mi vybavuje...

Takže, bylo 31.prosince, já byla v práci nová a ten den jsem pracovala jako jediná, zbytek firmy včetně velitelky nejvyšší měl volno. V budově, kde jsme měli kancelář, bylo kanceláří různých firem víc, a když jsem ráno přicházela do práce, viděla jsem, jak je všude oproti jiným dnům mrtvo. I když, pár pracujících jedinců se přece jen našlo.

Uvařila jsem si čaj a pustila se do práce. Uteklo to jak voda a byl čas jít domů. Což se hezky řekne, ale hůř realizuje, pokud u východu z budovy narazíte na zamčené dveře. Jak už jsem předeslala, byla jsem v práci teprve nedlouho a měla klíč jen od své kanceláře. Že lidi o Silvestru vyklidí „bojiště" mnohem dřív než obvykle, mě vůbec nenapadlo. Vrátila jsem se do kanceláře promyslet situaci. Prošla jsem všechny ostatní firmy, jestli někde někdo přece jen ještě není. Nebyl.

Oknem se nedalo, a taky, jak bych ho za sebou zavřela a zajistila proti nenechavcům, že. Nezbylo, než volat o pomoc. Ne z okna, ale hezky telefonem, šéfce - majitelce firmy. Nervózně jsem vytáčela její číslo domů, zatímco mi hlavou běhaly různé znepokojující představy - co když nebude doma, co když tráví Silvestra někde s přáteli na horách, já tu snad zůstanu zavřená celý Silvestr i Nový rok, než mě někdo najde…

Nebudu to protahovat. Šéfka doma byla, vysvobodit mě přijela a nevím, kdo tuto příhodu rozšířil mezi lidi :-), ale ještě dlouho mi v širokém okolí připomínali, jak si mě na Silvestra v práci zamkli. :-)

zmrzlina

P. S.: Od té doby si vždy a všude dávám pozor, abych měla klíče od všech únikových východů. ;-)


Jak na to tak koukám, tak to zamykání je asi hodně populární. Zřejmě  vám za chvíli, až to sepíšu, pošlu jednu velmi klasickou. Vždycky to má svůj půvab! :)

Tak mi taky napište na adresu redakce@zena-in.cz! Těším se!

Reklama