No řekněte, není to paráda? Je tu polovina září a krásné babí léto. Co víc si přát? Užívat si ještě teplých slunečních paprsků a chlubit se svým opálením v letních šatech.
Kdepak jste letos chytaly bronz? Na mořské pláži, u jihočeského rybníka nebo při práci na zahradě? Ať to bylo kdekoliv, určitě si ho chcete udržet co nejdéle, že?

Takže než svou zlatavou barvičku definitivně schováte pod tlustý podzimní svetr, můžete udělat něco pro to, aby vám ještě chvilku vydržela.

V první řadě to chce starý dobrý peeling.
Po sprše nebo koupeli naneste na pokožku peelingový přípravek a krouživými pohyby masírujte. Nebojte se přitlačit. Odstraní se tím odumírající našedlá vrstvička a kůže prokoukne. 

Pro lepší efekt můžete použít hrubou žínku (rukavici) nebo kartáč s přírodními štětinami. Přírodní peeeling si můžete vyrobit i doma z ovesných vloček, které smícháte s tělovým mlékem. Ale pozor, ať neucpete odpad, až to budete oplachovat.

Následuje hydratace.
Pokožka je po létě vysušená a potřebuje vodu. Natřete ji hydratačním tělovým krémem nebo mlékem. Kůže bude po něm bude hebká jako samet.

Výjimečnou péči bychom měly věnovat jemné pokožce krku a dekoltu. Právě na těchto partiích, které jsou denně vystaveny slunečnímu záření, se projevy stárnutí objevují velmi brzy.

Existují speciální přípravky, ale ruku na srdce, jsou příliš drahé. Klidně si vystačíte s těmi, co používáte na obličej.

A ještě jednou bronz.
Pro ty, co si chtějí opálení užívat co nejdéle:
Udržovací dávka v soláriu jednou týdně vám neuškodí, ale jestli nejste zrovna jeho příznivcem používejte mléka s přídavkem samoopalovacího krému. Jsou lepší než "čisté" samoopalováky, protože zároveň hydratují a tolik „nevoní“tím známým ořechovým odérem.
No a nebo vyzkoušejte bronzující pudry, které v mžiku obnoví ztrácející se opálení.

Ty oceníte zvláště tehdy, když se chystáte někam do společnosti.
Většina z nich obsahuje třpytivé částečky, které pleť nádherně vyhladí a rozzáří.

Tohoto triku využívají i Hollywoodské hvězdy.
Aby ne, v korzetových šatech a hlubokých dekoltech musí mít bezchybnou pokožku.

Jak se staráte o svou pokožku po létě vy? Byla jste letos hodně opálená? Byla jste u moře nebo u českého koupaliště? Přiživujete své opálení nebo ho necháte přirozeně blednout?Reklama