Letos si zima dala skutečně na čas a většina lyžařů a milovníků zimních sportů se nemohla dočkat pořádného sněhového nášupu. Vánoční svátky spíše připomínaly jaro. O co však milovníci zimy přišli na počátku zimy, to jim paní zima nadělila v polovině ledna. Pro dopravní obsluhu na čas její vrtošivé počínání znamenalo kalamitní stav. Ona však věděla, že je potřeba jesenické svahy pokrýt pořádnou bílou peřinou. Sněhová kalamita pominula a milovníkům hor nastal ten pravý ráj na Zemi.

Kde můžete lyžovat, běžkovat nebo třeba zkusit kiting...

jes1

Všechny lyžařské areály na Jesenicku hlásí ty nejlepší podmínky. Jsou připraveny na vás, milovníky hor, ač jste náruživými sjezdaři, horlivými běžkaři, nebo jste se stali nadšenými vyznavači pohodových vycházek na sněžnicích, či adrenalinového zimního kitingu. Je jedno, jestli jste začátečníky nebo sportovními lyžaři, na své si přijde každý. Metr a půl vysoká sněhová pokrývka mluví za vše! Aktivní den plný sněhových radovánek pak můžete završit příjemnou relaxací. Proto neváhejte a přijeďte do Jeseníku, srdce hor a kolébky vodoléčby.

jes3

Priessnitzovy lázně - dominanta města Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně pro vás připravily speciální zimní pobyty. V letošním roce můžete vyzkoušet jeden z akčních pobytů: Ski & Wellness, Zimní zahřívací kúra, Zimní okouzlení. Program Zimní zahřívací kúra vám po celodenním lyžování navodí příjemný pocit prohřátí celého těla i mysli. Zimní okouzlení vás bude hýčkat voňavou čokoládovou masáží a teplem lávových kamenů. Pobyt Ski & Wellness v sobě spojuje aktivní lyžařský pobyt s atraktivním wellness programem. Zahrnuje nejen masáže a regeneraci, ale také kredit na skipas do nejoblíbenějších jesenických lyžařských areálů: areálu Ramzová s nejdelší sjezdovkou v České republice, pohádkového a poetického Petříkova, nejmodernějšího moravského areálu v Koutech nad Desnou, či do areálu Miroslav. Ve všech areálech se na vaše ratolesti těší týmy profesionálních lyžařských a snowboardových instruktorů.

jes2

Když vás sníh unaví... kde zabavíte děti?

Zvídaví lyžaři, a nejen ti, mohou zavítat do Vlastivědného muzea Jesenicka. Tam bude od února otevřena nová unikátní expozice věnující se temnému období čarodějnických procesů na Jesenicku, které svou brutalitou a rozsahem nemají ve střední Evropě obdoby. Expozice poprvé v historii umožňuje nahlédnout do historických listin nisského knížectví ze 17. století. A poprvé v historii českého muzejnictví budete také moci shlédnout filmové zpracování prvního čarodějnického případu speciální projekcí do suché mlhy.

Pro lyžaře spíše hravé bude od poloviny února připravena výstava Fenomén LEGO. Na výstavě se dozví nejen spoustu zajímavých informací o této dánské „hračce 21. století“, ale budou moci obdivovat Národní muzeum v Praze, nádraží v Hradci Králové, zámek Bojnice nebo brněnskou funkcionalistickou vilu Tugendhat, ale třeba i dvoumetrový parník Mark Twain. Pro ty nejhravější bude připravena herna s LEGO kostičkami.

Dlouhé upravené sjezdovky, moře prašanu, regenerace těla i mysli, poznání i zábava. To vše na vás čeká v Jeseníku a jeho kouzelném okolí. Přijeďte si užít radovánky na sněhu, příjemnou relaxaci a zábavu. Přijeďte s přáteli do zimních Jeseníků!

Zdroj a foto: TZ MěÚ Jeseník

www.jesenik.org

Čtěte také:

Reklama