Další pěkný příspěvek je od čtenářky Jereniky. Vzpomíná na plesy dětské, „dospělácké“ , a také na tombolu, která k těmto společenským událostem patří a dodnes je velmi oblíbená :)

Milá redakce a Ženy-in, tohle je má vzpomínka na mé plesy :)

V dětství byl můj první ples - maškarní, dodnes se tomu musím smát, i když tehdy mi do smíchu moc nebylo.
Zvítězila u mě princezna, tak mi mamka půjčila její plesové šaty s volánky, přes pas byl ještě širší pásek s kamínky, bílé rukavičky, štrasový náhrdelník, náušnice, boty na podpatku a k tomu všemu nesměla chybět korunka.Už jsem byla připravená, když mi mamka doupravila vlasy, tak ještě dodala, že mě namaluje, hm, tak jsem se nechala namalovat, bezva a mohla jsem vyrazit.
Šla jsem se ještě podívat do zrcadla a myslela jsem, že se zblázním, byla jsem výrazně namalovaná, že jsem se za to až styděla, jenže nebyl už čas, tak jsem si vzala závoj přes obličej, aby to tak nebylo vidět :)
Samozřejmě, že jsem si na tom plese ten závoj vůbec nesundala, neříkám, že jsem vypadala zase jak ….., ale pro mě to tenkrát bylo nezvyklý, tak mě to připadalo divný, až trapný :)

Druhý ples byl můj maturitní, to už jsem neměla krásné bílé šaty s korunkou :) ale naopak bohaté černé, tam jsem se zase styděla akorát proto, že jsem stále, každou chvíli běhala ke vchodu, jestli náhodou nedorazil bratr, tehdy ještě mobily nebyly, a já pro něj měla lístek, samozřejmě nedorazil, měl jiné zájmy…

Pak už to byly plesy jen pracovní, kde bylo naší náplní starat se o bezpečnost a částečný chod plesu, také jsme měli na starost vchod, někdy kasu, když se ještě doprodávali lístky, tohle bylo hlavně na mě :)

Takovýchto plesů bylo víc a na těch jediných jsem se už nestyděla, nejvíc jsem byla nadšená z tomboly, kdy jsem měla tzv. „šťastnou ruku“ a brala si většinou lístky s výhrami, to jsem domů pak jezdila s ověšenými balíčky a od spolupracovníků jsem slýchávala, že si prý dělám výbavu :) …jj, krásný zážitky to byly.

Tak to je má vzpomínka na mé plesy, přeji Vám příjemný den a plno hezkých zážitků :)
Jerenika

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

__________________

Tak to já nikdy v tombole šťastnou ruku neměla :(
I my přejeme příjemný den a děkujeme za pěknou plesovou vzpomínku.
Saša

Tématem dnešního dne jsou: plesy, bály, taneční zábavy

  • Máte ráda plesy?
  • Chodíte na plesy?
  • Jaké ovládáte společenské tance?
  • Chodila jste do tanečních nebo do nějakého jiného tanečního kurzu?
  • A co vaši taneční partneři?
  • Vzpomenete si ještě na svůj úplně první ples či taneční zábavu?
  • Našla jste tam toho pravého?
  • Probíhají v místě vašeho bydliště plesy?
  • A co klasické taneční zábavy?
  • Chystáte se na maturitní ples svých dětí?
    (nebo už proběhl?)
  • Chtěla byste se někdy podívat třeba na ples do Vídeňské nebo pražské Státní opery?
  • Myslíte, že jsou plesy stále v kurzu, nebo dřív byly častější?
  • A co plesy maškarní :)

Všechny plesové a taneční historky, včetně fotografií - pište a posílejte na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu tanečnici odměním příznačnám dárkem. Před plesem se osprchuje luxusním sprchovým gelem GRANÁTOVÉ JABLKO, vlásky si umyje kvalitním šamponem GLISS KUR a ten přívěsek se smajlíkem, ten si k plesovým šatům raději nedávejte. Ten posílám jen tak pro štěstí :)

darecekk

Reklama