shutterstock-672516262.jpgFoto: Shutterstock

Jeremy Renner se narodil v Modestu v Kalifornii. Jeho rodiče se vzali jako teenageři a rozvedli se, když mu bylo deset let. Jeremy je nejstarší ze sedmi sourozenců.
 
Navštěvoval Modesto Junior College, kde studoval počítačovou vědu a kriminologii. Později se rozhodl navštěvovat dramatický kurz a poté pokračoval v herectví. Jeho filmový debut se uskutečnil v roce 1995, když si zahrál studenta ve filmu Banda na výletě.
 
Mezi filmovými rolemi pracoval Jeremy jako maskér, aby se uživil.
 
Jeremy Renner také podniká v oblasti renovace domů se svým nejlepším přítelem a kolegou hercem Kristofferem Wintersem.

shutterstock-665069656.jpgFoto: Shutterstock

Kromě herectví studoval filipínská bojová umění Arnis a Muay Thai, hlavně kvůli přípravě na své role ve franšízách Mission Impossible a Avengers.
 
Kromě hereckého talentu vyniká také v hudbě. Je multiinstrumentalista a skladatel. Hrál na kytaru, klávesy a bicí v kapele Sons of Ben, a dokonce se objevil v několika hudebních videích. Můžete ho vidět například ve videoklipu Pink k písni Trouble.
 
V roce 2014 se tajně oženil s herečkou Sonni Pacheco. Spolu mají dceru Avu Berlin Renner. Manželství však netrvalo dlouho. Pár si nerozuměl v mnoha ohledech, a tak Sonni po pouhých deseti měsících manželství požádala o rozvod.

shutterstock-68194075.jpg

Foto: Shutterstock

Reklama