Když Ital Aniello Esposito (49) začal vyprávět, co se mu stalo, místo soucitu ho čekal smích. Jeho příběh je ale spíš smutný. V hádce o řízení restaurace ho zmlátily dvě staré jeptišky a ještě mu naložil i jeden kněz.

Pan Esposito vypověděl, že když přišel do restaurace v Rutinu, malém městě v Campanii, uviděl tam tři duchovní osoby, jak ničí nábytek a rozbíjejí nádobí.

Snažil se je zastavit, ale kněz ho udeřil židlí a staré jeptišky ho skoply k zemi. Nakonec byl restauratér z restaurace převezen do nemocnice s modřinami na krku a na břiše.

Jak uvádí list The Metro, matka představená kláštera, do kterého agresivní jeptišky patří, vypověděla, že řádové sestry se snažily nábytek restaurace získat zpátky. Majitelem celého zařízení je totiž klášter a pan Esposito se prý snažil neprávem si vzít, co mu nepatřilo.

„Jeptišky a kněz dorazili na místo a zjistili, že v restauraci byla odstraněna jedna zeď a umístěno sezení. Nevím, jak tento muž přišel ke svým zraněním, ale jeptiškám je 83 let a určitě by nikomu neublížily,“ říká právník řádových sester.

Esposito tvrdí, že jeptišky po něm chtěly, aby v restauraci, která je v prostorách patřících klášteru, nevydával žádné účtenky. Ony by se tak mohly vyhnout daním. Restauratér ale hostům vystavoval potvrzení o tom, kolik utratili, což jeptiškám kazilo plány.

Reklama