Vězení, už to slovo mi odebírá kyslík!

Mám velmi bujnou fantazii, ale nedovedu si představit, že by mě někdo zavřel, zavřel někam, odkud bych nemohla kdykoli odejít.

Jednou se mi zdál sen, ve kterém jsem něco ukradla, zavřeli mě a já se dusila. Vzbudila jsem se zpocená a šťasná, že to není pravda.

Jsou ale místa, kam se lidé dávají zavřít dobrovolně, a to jsou kláštery. Pracuji v nemocnici, ve které jedno křídlo obývají jeptišky. Pravda, teď už jsou tam jen tři, ale byly doby, kdy tam měly více novicek, které jim postupně utekly.

Některé z nich s námi pracovaly, jedna, kterou jsem měla opravdu ráda, byla zdravotní sestra. Často jsem s ní sloužila noční směny a jednou jsem se jí zeptala, co ji vedlo k tomu, vstoupit do řádu. Odpověděla mi, že ani neví, ale tato odpověď mě neuspokojila, tak jí říkám: "Něco přece musí být, že ses vzdala svobody, a vůbec života, vždyť nemůžeš ani na vzduch, kdy sama chceš, nemůžeš se jít koupat a koupaliště, do kina atd."

Pak mi řekla, že si myslí, že je ošklivá, že by se stejně nevdala. Nevím, jak na to přišla, je to hezká holka a to jsem jí také řekla..

Říkala jsem jí, že i kdyby nebyla v klášteře, Boha jí nikdo nevezme. Jestli opravdu věříš, pak Bůh je v tobě.

Uplynul nějaký čas a tato dívka z kláštera odešla, vrátila se domů k rodičům, je vdaná a má dvě děti. Ona ale odešla z kláštera z jiných důvodů o kterých nechtěla mluvit. Jen řekla, jak se jí nesmírně ulevilo.

Ještě se vrátím na chvíli k vězení, nikdo z nás neví, kolik peněz nás stojí vězni a vězeňství jako takové, bohužel nikdo nic lepšího zatím nevymyslel. Zločiny musí být po zásluze potrestány, já bych navrhovala, aby si vězni svůj trest, včetně nákladů platili sami!

Stanislava


Milá Stanislavo, děkuji Vám za velice zajímavý příspěvek. K tomu placení - nevěřím, bohužel, ani trochu tomu, že by si vězni náklady zaplatili ze svého.

Soutěž

Třetí slovo: //.-./---/.-.././/

Nevíte, o co jde? Podívejte se TADY.

 

Dnešní téma:

Vězení

Byla jste tam někdy?

Na návštěvě, v práci, za trest?

 

Co se vám vybaví, když se řekne slovo: „Vězení“?

Nevzpomenete si na svoje zaměstnání?

Na svůj partnerský vztah?

Na rodiče, příbuzné či kamarády?

 

Zlatá klícka!

Stojí luxus za strádání?

Chtěla byste radši lásku než nové auto?

Utekla jste od bohatého?

Myslíte si, že spíš život v chudobě je vězením?

 

A co zvířata?

Zrušila byste zoologické zahrady?

Pustila byste šelmy i ptáky na svobodu?

 

Napište nám na:

redakce@zena-in.cz 

Reklama