Těhotenství herečky Jennifer Aniston se řeší už dlouho a média se při jejím sebemenším povolením břišních svalů snaží najít kulatící se bříško. Jennifer má už ale neustálých spekulací dost a tak napsala dlouhé osobní vyjádření pro The Huffington Post. My jsme pro vás přeložili několik zajímavých pasáží.

jennifNerada věnuji svoji energii lžím, ale je tu kauza, která se řeší už dlouho a ke které se chci vyjádřit. Nejsem aktivní na sociálních sítích, proto volím vyjádření v článku.

Nejsem těhotná! Ale jsem pořádně naštvaná. Jsem naštvaná na bulvární média, která neustále zkoumají naše těla, pod záštitou slova „žurnalistika“.

Každý den jsme s manželem pod palbou agresivních fotografů, kteří nás pronásledují na každém kroku od chvíle, kdy vyjdeme z domu. Snaží se vyfotit cokoli a není jim cizí ohrozit i ostatní lidi kolem jen proto, aby pořídili lepší fotku. Způsob, jakým je na mě nahlíženo, je mimořádně znepokojující a absurdní. Pohled těchto médií jasně dokazuje, že jsou ženy v dnešní době stále objektivizovány a jejich kvalita se měří hloupými standardy krásy. Celebrity jsou používány ke zprávám, které jsou výhradně zaměřeny na fyzický vzhled a odlidšťují tak pohled na ženy.

Poslední měsíc jsem si uvědomila, jak moc společnost definuje ženu na základě jejího rodinného a mateřského statutu. Média už milionkrát řešila, zda jsem, či nejsem těhotná a stále poukazují na určitou neúplnost, neúspěšnost či neštěstí v případě, že jste v manželství a nemáte děti.

My jsme kompletní, ať už máme nebo nemáme partnera, ať máme nebo nemáme dítě. Je na nás, co je krásné, pokud se podíváme na naše tělo.

Jsem unavená z neustálého vysvětlování svému okolí, že nejsem těhotná (často i desetkrát za jediný den). Ano, možná budu jednoho dne matkou, a pokud se tak někdy stane, budu já tou první, která to sdělí svému okolí. Ale nebudu se snažit o mateřství jen proto, že bych měla mít pocit, že jsem nějakým způsobem neúplná. Odmítám se nechat nutit do pocitu méněcennosti, protože se moje tělo mění, anebo proto, že jsem si dala burger a byla vyfocená z takového úhlu, že hned vyjde článek „Je těhotná, či tlustá?“

Celé vyjádření najdete zde: www.huffingtonpost.com/entry/for-the-record_us

Foto: Shutterstock

Reklama