jenamazol

Víte, že s běžnou poševní mykózou už nemusíte spěchat k lékaři? S největší pravděpodobností vám stačí zajít do lékárny a koupit si Jenamazol.

Kvasinkový zánět patří k nejčastějším onemocněním pochvy a odhaduje se, že až 75 % žen prodělá nejméně jednu epizodu v životě. Nejohroženější jsou uživatelky hormonální antikoncepce, diabetičky a ty, které se právě léčily pomocí antibiotik.

Jak mykózu poznám?

Hlavními příznaky jsou svědění, bodání či pálení, často provázené žluto-bílým výtokem. Může dojít i ke zduření a zarudnutí v okolí vaginálního otvoru. Všechny příznaky jsou ale značně individuální a mohou se vyskytnout v mnoha kombinacích, najednou či jen zcela samostatně.

Ať je tomu jakkoli, je nasnadě, že neustálé svědění či pálení vám zkazí celý den, budete nervózní a rozhodně nepodáte pracovní výkon hodný pochvaly. Máte-li dovolenou, je celá zkažená.

Léčba

Než vyrazíte vystát si frontu do čekárny k lékaři, vyzkoušejte Jenamazol, který je v současnosti k dostání už bez lékařského předpisu. Obsahuje clotrimazol, což je antimykotikum působící proti některým původcům poševních zánětů (hlavně plísní jako je kandida), ale i s účinností proti řadě bakterií a trichomonas (bičíkovec poševní). Mast se vpravuje do pochvy pomocí speciálního aplikátoru, který zaručí proniknutí do všech slizničních záhybů. Lze ji nanést i na oblast zevního genitálu.

jenamazolJenamazol mohou používat i muži. Sami se často stávají bacilonosiči, což znamená, že přenášejí infekci na své partnerky, aniž by sami pociťovali nějaké příznaky. Je proto nutné, aby byl zánět zlikvidován u obou partnerů, jinak dochází k ping-pong efektu.

Jedno balení Jenamazolu postačí na tři aplikace, přičemž k ústupu potíží by mělo dojít již po prvním nanesení. Pokud se však příznaky zhoršují nebo do pěti dnů neustoupí, zajděte raději k lékaři na cytologii.

Kdy se o užívání poradit s lékařem?

  • pokud se zánět vyskytl poprvé
  • pokud se mykotické infekce objeví častěji než čtyřikrát do roka
  • příznaky nemoci jsou odlišné od uvedených (nečekané krvácení nebo krvavý výtok, zapáchající, hnisavý a/nebo vodový výtok, vředy, puchýře, bolest při močení, horečka nebo zimnice).

Co je dobré vědět

1.  Jenamazol 2% vaginální krém může snížit bezpečnost antikoncepčních metod v podobě spermicidních přípravků, kondomu a pesaru. Tento vliv trvá pouze v době léčby!

2.  Léčení nemá být prováděno těsně před nebo během menstruace.

3.  Sexuální partner by měl také podstoupit léčbu, a to nejen pokud má příznaky infekce.

4.  Při zhoršení příznaků vyhledejte lékaře a vše s ním konzultujte.

5.  Léčba jedním balením vaginálního krému JENAMAZOL 2% (3 dny) je obyčejně dostačující k odstranění mykotické infekce. Pokud je to ale nutné, je možné cyklus ještě jednou opakovat.

6.  Tak jako v jiných orgánech (střevo, ústa) i v pochvě existují bakterie, které za normálních okolností nezpůsobují žádné obtíže. Ba naopak, jsou součástí přirozeného fungování zdravého organismu. Nejdůležitějším mikroorganismem v pochvě je Laktobacil, který zde udržuje kyselé prostředí a tím ji chrání před zevními škodlivými vlivy.

Ptáme se za vás

Jaké jsou nejčastější příznaky kvasinkových zánětů?

Pacientky si nejčastěji stěžují na bělavý tvarohovitý výtok, svědění a pálení genitálu. Zarudnutí zevních rodidel je běžné a může být doprovázeno otokem, který vede k bolestivosti při močení a při pohlavním styku.

Může kvasinkovou infekcí onemocnět i sexuální partner?

I když je to vzácné, muži mohou být rovněž postiženi. Kvasinky u nich vyvolávají zánět předkožky a žaludu, výtok většinou nebývá přítomen. Až 25 % mužských partnerů žen trpících mykózou může být pouhými nosiči kvasinek bez samotných příznaků onemocnění. Po dobu léčby je pro daný pár prospěšné vynechat pohlavní styk nebo používat kondom.

Více na www.jenamazol.cz

Reklama