Čtenářka Bokul si raději než CD pouští rádio a snese i hudbu, která se jí moc nezamlouvá. A rádio poslouchá i přes set-top-box. Díky Bokul za příspěvek.

Pěkný čtvrtek milé čtenářky a čtenáři. 

Pokud byste se mě zeptali na to, co nejraději poslouchám, odpověděla bych Vám jednoznačně. Nejraději poslouchám rádio.

Ačkoli jsem v různých fázích mého života měla ráda vždy nějakého interpreta nebo interpretku či kapelu více než ostatní, stále mohu tvrdit, že nejraději poslouchám rádio. Je to tím, že nerada zavírám uši před poslechem něčeho nového a zároveň i třeba toho, co bych si sama z hudebního nosiče nepustila.

O tom, co poslouchám, pak tedy rozhoduje naladěné rádio. V minulosti jsem poslouchala větší, komerční rádia, ale i ta menšinová, která vysílají bez reklam. Na rádiích mě ani tak nevadí hudební celky, které jsou adresovány menšině (např. dechovka). V takových situacích buď poslouchám a toleruji to, že jiní posluchači si toto chtějí poslechnout nebo prostě rádio vypnu, eventuelně přepnu na jinou stanici. 

Co mi ale na rádiu, ostatně i na televizi, pije krev, je vysílání reklam mnohem více nahlas než je vysílání „běžné“. Několikrát během dne se mi stane, že nerozumím tomu, co reportérka probírá s hostem, ale při reklamě mi mohou prasknout bubínky. Je to asi týden, co jsem kolegovi v práci říkala, že bych uvítala program, který by tuto hlasovou nerovnováhu dokázal vyladit. Běžné vysílání dát více nahlas, reklamy ztišit na stejnou hlasitost jako ostatní vysílání. 

V práci poslouchám rádio přes počítač, doma pak z přehrávače. Poslední dobou mi hodně vyhovuje regionální radio Český rozhlas Pardubice. Poslední dny doma poslouchám Radiožurnál a když se dva moderátoři snažili o rekord ve vysílání pořadu 90 statečných, několik hodin jsem s nimi bděla a poslouchala.

Kdybych měla porovnat sledování televize a poslouchání rádia - jednoznačně vyhraje rádio. Manžel dokonce zapojil k set-top-boxu repráky a poslouchá rádio přes televizi.

Jednoznačně tedy mohu říct, že rádio ke mně, i k mojí rodině patří! (Snad jen - nejsem až takový závislák na rádiu, že bych po venku musela chodit se sluchátky v uších, to zase ráda poslouchám krajinu.)

Pěkný den všem přeje,

bokul
Příspěvek nebyl redakčně upraven


Jaký je váš vztah k rádiu?

  • Je vašim každodenním společníkem?
  • Nebo vás nebaví jen poslouchat a jako podkres máte doma televizi?
  • Kde, kdy a s kým ho posloucháte?
  • Jaký pro vás mělo / má význam?
  • Co posloucháte?
  • Na jaké rozhlasové pořady nejraději vzpomínáte?
  • A jak dlouho myslíte, ještě rozhlas přežije?

Úvahy, příběhy, postřehy, vzpomínky či vtipy na výše uvedené otázky, ale nejen je, posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, dnes kolem 16. hodiny za příspěvek odměním krásnou květinou doručenou až k vám domů!!! Tak pište, těším se…

Reklama