Jsou to dva roky, co jsem začala vydělávat peníze učením. Dřív jsem moc nechápala ženy, které nestíhaly zajít na cvičení. Nebo si v rychlosti koupily koblihu, protože pekařství bylo blíž než ovoce-zelenina.

Dnes už je chápu. Za dva roky jsem přibrala 8 kg, 65 kg při 161 cm. Nedávno jsem jen tak surfovala po netu a narazila na tyto stránky, zadala si váhu a výšku do výpočtu BMI a vyšla mi nadváha 25,07, sice minimální, ale nadváha.

Uvědomila jsem si, že přesně vím, jak jsem k tomu přišla. Můj největší sportovní výkon je jízda do práce na kole a jediné, co mi ze zdravějšího studentského života zůstalo, je jogurt k snídani. Samozřejmě jsem se rozhodla zhubnout. Četla jsem všechny možné články, teoreticky už jsem byla hubenější.

Je sice pravda, že většina článků je o hubnutí 20, 30 kg, ale i 8 je dost. Naštěstí jsem si svou situaci uvědomila ještě relativně brzy, také jsem tu mohla za další dva roky psát o větší váze…

A jak tedy s kily bojuji?

Samozřejmě na dvou frontách, dietou a sportem. Počítám kalorie a nejím sladké. Tedy většinou. Nanuk vybírám podle energie, nepiji nic, co v sobě ukrývá kalorie, ty si radši nechávám na ten nanuk. Jím hodně ovoce a vůbec, snažím se dodržovat základní dietní pravidla. Co se sportu týče, jezdím na kole, cvičím s Buď fit s Českou televizí a hlavně! Přihlásila jsem se na zářijový Grand prix ženský běh, 5 km zdolám i dnes, ale za 40-50 minut, takové časy byly i loni. Ale já si věřím, že se přes léto vytrénuji a na 30-40 minut to vytáhnu. Vždyť jsem to kdysi, ještě na střední, běhala i za 20!

A od září mám závazek se přihlásit na pravidelné cvičení. Ani přes léto nebudu lenošit, jedu pracovat do Francie, kde budu jezdit do práce na kole a po práci se chystám projezdit co největší kus okolí…

Tady na stránkách jsem si založila deníček a vždy ráno se kochám klesající křivkou, ten graf je opravdu motivující. Už za pár dní jsem zhubla o 0,5 kg, a BMI tudíž bylo v normálu. Jenže já chci zhubnout aspoň na 57 kg (21,98), tudíž pokračuji dál. Jsem pořád ještě na začátku, ale věřím si, že to zvládnu, vždyť díky Vaším příběhům vidím, že můj problém je vlastně minimální. Přesto mám pocit, že my všechny, které tu každé ráno zadáváme váhu do grafu, jsme vlastně jedna rodina, jedna parta, která má společný cíl: Být zdravější, spokojenější a snad i krásnější, pro sebe, pro lásky ale třeba i pro ty studenty ve škole. Přála bych si, aby se to podařilo všem, které tu jsme, ať už je naše cílová váha jakákoli.
LuckaMilá Lucko,

to je strašně fajn, že jste se s námi podělila o své úspěchy v boji s nadváhou.

Držím palce, ať to tak jde i dále a ať máte ze svého nového těla radost.
Váš příspěvěk sice nepatří do tématu "obsah společenské rubriky", ale přesto jste odvedla skvělou redaktorskou práci.

Mějte se moc fajn.

Reklama