Třídění odpadu, toť téma dnešního dne. Příspěvků chodí skutečně velké množství! Toto je jeden z nich od čtenářky Lelaby...


Když se zamyslím nad tímto tématem a nad sebou, tak zjišťuji, že nejsem úplně ideální třídič odpadu, ale co se týče staré elektroniky, domácích spotřebičů a vše s tím spojené, tak neváhám tyto věci odvézt do sběrného dvora. Zrovna nedávno se mi naskytl pohled, kdy jsem šla kolem popelnic a byly tam jen tak ledabyle pohozené staré dva televizory. Tyto lidi bych opravdu pokutovala, jenže problém je v tom, že v noci je opravdu málo kdo uvidí a ještě méně lidí by si dalo tu práci je někam udat.

Jinak já klasický odpad v tak malé míře třídím jen občas. Většinou je to po nějakém velkém domácím úklidu nebo párty, kdy se vám sejde spoustu plastů od minerálek a skleněných lahví od vína či alkoholických nápojů - samozřejmě nevratných. Nedovedu si totiž moc dobře představit, že bych měla doma čtyři odpadkové koše a v pracovní činnosti bych přemýšlela, co do kterého vhodit. Možná až jednou budu v důchodu se opravdu nudit, tak tuto činnost zavedu. Ale lidem, kteří tohle zvládnou, opravdu fandím.

Vím, že tady jde především o životní prostředí, ale potom, když vám dojde složenka na zaplacení, tak si řeknete proč bych to měla dělat. Mimino, které se ještě ani nevrátí z porodnice, tak už má ve schránce šek a to tam nevhodilo samo ještě nic. A nemluvím o tom, že se mi snad stokrát stalo, že jsem pytlík s odpadky neměla ani kam vhodit. Ano, je pravda v tom, že kdybych třídila poctivě odpad já a všichni ostatní, tak by se to možná nestalo, ale to je kdyby.

Je to téma na které by se dalo opravdu dlouho diskutovat. Myslím si, že třídění odpadu udělalo veliký pokrok, ale je tu ještě všeho dost proti...

Vaše věrná čtenářka,
Lelaba

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Třídíte odpad?

Jaký je váš názor na třídění odpadu? A třídíte?

Své odpovědi mi posílejte na redakční e-mailovou adresu...

Pokud chcete, aby byly vaše příspěvky uveřejněny, musí mít alespoň jeden středně dlouhý odstavec textu. Z uveřejněných příspěvků vyberu jeden, který odměním pěkným dárkem! A to kazetou PICKWICK 9 chutí čaje.

9 chutílupa

Reklama