Pít alkohol za volantem automobilu je nezákonné. Ale co pít alkohol za „volantem“ země? V poslední době se v televizi objevila řada politiků ve stavu, v němž by za volant automobilu rozhodně usednout nesměli. Opilý přednášel bývalý polský prezident Kwasniewski, „veselý“ byl současný francouzský prezident Sarkozy, jazyk se při televizním rozhovoru pletl bývalému českému poslanci, politicky stále aktivnímu profesoru Ryndovi. A to nejsou rozhodně jediní. O tom, že se práce v českém parlamentu často mění v alkoholový dýchánek, toho už bylo napsáno dost.

Jsou pracoviště, u nichž nepochybujeme o tom, že na ně alkohol nepatří. Pro mě je dodnes hrůzným zážitkem setkání s opilým chirurgem, který mi měl zašívat pořezanou ruku. Moje kamarádka má zase špatnou zkušenost s opilým zubařem. Vůči některým povoláním – především těm uměleckým – jsou lidé naopak tolerantnější.

Co myslíte Vy, měla by se konzumace alkoholu v pracovní době zakázat všem povoláním? Nebo jen některým? A patří politici mezi ně? Nebo zákazy nic nevyřeší? Co byste pak navrhovala? A jak je to u Vás v práci? Máte zkušenosti s opilými lidmi v zaměstnání?

Hlasujte v anketě na hlavní straně!

Reklama