libuse.jpg

Foto: Profimedia

Ve středu 9. června Česko zasáhla smutná zpráva. Zemřela totiž diváky milovaná divadelní, filmová a televizní herečka Libuše Šafránková. V pondělí během svých narozenin byla převezena do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde měla dle serveru Expres podstoupit blíže nespecifikovaný zákrok. Pár dní poté bohužel zemřela. Pro CNN Prima News to potvrdil syn Josef Abrhám.
 
Herečka v roce 2014 bojovala s rakovinou plic. Když před rokem zrušila svou účast na natáčení připravované pohádky Mamánek, začalo se spekulovat o tom, že krutá nemoc udeřila znovu. Tehdy se stáhla do ústraní a přestala se objevovat na veřejnosti.

Libuše Šafránková se odmalička věnovala herectví. Před kamerou se poprvé objevila, když jí bylo 17 let, coby Barunka ve filmové adaptaci románu Boženy Němcové Babička. V necelých dvaceti si pak zahrála svou nejslavnější roli – Popelku. Mezi další známé filmy, ve kterých si zahrála, patří pohádka Třetí princ, Vrchní, prchni!, Vesničko má středisková, Můj brácha má prima bráchu, Princ a Večernice nebo Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

profimedia-0144969978.jpg

Foto: Profimedia

Zdroj: iDnes, CNN Prima news, Expres

Reklama