oranzova-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Oranžová barva zažila svůj nástup slávy minulý rok a krok vedle s ní neuděláme ani letos. Navíc se říká, že móda souvisí s naší náladou. A nejde jen o to, že nám nákup oblečení činí radost. Pokud si na sebe oblečeme veselé a barevné kousky, den bude hned radostnější. A oranžová bezpochyby k veselým barvám patří.

Na výběr navíc máme z několika odstínů, od šťavnaté mandarinkové přes tlumenou lososovou až po zemitou dýňovou. Zatímco světlé a výrazné odstíny oranžové se hodí především na jaro či léto, zemité odstíny budou zase skvělé na podzim.

Milovníci oranžové mohou svou oblíbenou barvu nosit v podstatě 24 hodin denně. Hodí se totiž jak ke sportovnímu oblečení, tak na horké odpoledne v podobě letních šatů či jako oranžový svetřík na chladnější večery.

FotoJet-12-.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Oranžová se navíc hodí ke každému odstínu pleti. Platí ovšem pravidlo, že čím bledší jste, tím pastelovější odstíny byste si měli vybírat. Ti, kteří mají snědou pokožku, zase mohou sáhnout po výrazných až křiklavých odstínech.

S kombinováním také nebudete mít žádný problém. Zatímco na podzim si k oranžové obléknete hnědou, žlutou či červenou, v létě se nemusíte držet zpátky. Oranžovou klidně zkombinujte zároveň s růžovou, modrou, zelenou nebo bílou.

FotoJet-15-.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Pokud si netroufáte obléci oranžové šaty, kalhoty a už vůbec ne oranžový kostýmek, sáhněte jen po doplňcích v této barvě. Zvolte oranžové sandálky či výraznou oranžovou kabelku, která dodá šmrnc jinak neutrálnímu outfitu.

Zdroj info: whowhatwearfashionalluremodnipeklo

Reklama