Znát tajemství toho druhého není vždycky výhra. Zvláště pokud se o něj nemůžete podělit s nikým dalším. Sandra (35) o tom ví své. Jako jediná musí žít s vědomím, že jejímu bratrovi zbývá pouhý rok života.

Rakovinou onemocněl Kamil před třemi lety, ale tehdy ještě lékaři věřili, že chemoterapie a ozařování pomohou. Nějaký čas se zdálo, že měli pravdu. Jenže pak se karta obrátila. Ukázalo se, že nádory postihly i jiné části těla, a to v takové míře, že už se nedá mnoho dělat. A tak se jich napřímo zeptal, kolik času mu zbývá. Hrubý odhad zněl jeden rok.

sad„Když s tím za mnou brácha přišel, byl to šok. Asi nemusím popisovat, co jsem prožívala. Je hrozné vědět, že váš blízký člověk umírá, a vy proti tomu nemůžete udělat ani to nejmenší. Když jsem se ale zeptala, jak to vzala jeho žena, čekal mě další pohlavek. Jí vůbec nic neřekl! A chce to tak i nechat. Prý jsem a budu jediná, kdo jeho hrozné tajemství zná,“ svěřuje se Sandra, která teď musí s tímto vědomím žít.

„Nedokážete si vůbec představit, jak je pro mě teď těžké vidět se s jeho manželkou a dětmi. Snažím se jim vyhýbat, co to jde. Jak se jim mám podívat do očí? Oni vůbec nic netuší a já musím pořád přemýšlet nad tím, jestli je to fér. Kamil se už ale rozhodl. Nechce, aby se k němu rodina po zbytek jeho života chovala jinak, než doteď. A také nechce, aby se jeho blízcí trápili něčím, co stejně nejde změnit. Asi má pravdu, ale i tak. Já bych asi chtěla vědět, kdyby můj manžel umíral,“ myslí si Sandra, které se bratr svěřil z čistě praktických důvodů.

Řešíme spolu pozůstalost, co by si přál, aby bylo po jeho smrti. A taky si myslím, že se přece jen potřeboval někomu svěřit, alespoň jedinému blízkému člověku, který by jej vyslechl. Jen nevím, jestli mám být ráda za to, že si vybral zrovna mě. Je to jako zlý sen,“ dodává Sandra.

Čtěte také:

Reklama