V průběhu života si jej protrpí každá druhá žena. Není divu, protože po infekci horních cest dýchacích jde o druhou nejčastější infekci. Jak už možná tušíte, řeč je o zánětu močových cest. Proč k němu dochází a jak s ním co nejúčinněji bojovat?

Akutní zánět močových cest postihuje převážně něžné pohlaví, a to až 50krát častěji než muže. Je to dáno anatomickými poměry, respektive kratší ženskou močovou trubicí. Genitální oblast, kde ústí, je běžně osídlena bakteriemi, a navíc je ústí ženské močové trubice blízko konečníku, který je ve většině případů zdrojem bakterií. Není tak divu, že se s infekcí močových cest každoročně potýká 10 % žen. Nejčastěji jí ale trpí ty mezi 20. a 40. rokem života. V této věkové kategorii postihuje dokonce až 30 % žen.

Vrací se znovu a znovu

Patříte do skupiny žen, které už někdy zánět močových cest prodělaly? S velkou pravděpodobností to nebylo naposledy. Je prokázáno, že 80 % žen, které prodělaly 2 a více infekcí močových cest, postihne toto onemocnění znovu. Opakovaný zánět však naruší nejen vaše zdraví, ale i kvalitu života.

Potíže s infekcí močového měchýře také jdou ruku v ruce s častými vaginálními mykózami, což se samozřejmě negativně promítne mimo jiné i do intimního života. Respektive jeho absence.

urogynTo ale není jediné omezení, s nímž musí pacientky počítat. Život jim komplikuje také častá pracovní neschopnost nebo vyčlenění z kolektivu ve chvíli, kdy jsou nuceny odmítat návštěvy veřejných koupališť a bazénů, kde by mohlo dojít k opětovnému onemocnění.

Jak z tohoto kolotoče ven, abyste vyřešila i následky nemoci, jako je poškozená sliznice močového měchýře, a zbavila se problému komplexně?

Jistě budete souhlasit, že nestačí potlačit problém antibiotiky. Důležité je najít jeho příčinu a zbavit se jí jednou pro vždy. Aby se zánět močového měchýře neopakoval, nebo aby se jeho frekvence alespoň snížila a zmírnily se jeho projevy, je nutný komplexní přístup. Takové brusinky jsou sice fajn, ale jednosložkové přípravky rozhodně nejsou dostačující. Na potíže močových cest jsou krátké dokonce i doplňky stravy se 2 či 3 komponenty. Co tedy pomůže?

Vsaďte na komplexní řešení

Na trhu je zcela nový produkt ProfiUro Infekt FORTE®, který nabízí komplexní řešení pro zdraví močových cest.

Doplněk stravy ProfiUro Infekt FORTE® nabízí komplexní řešení s trojím účinkem pro zdravé močové cesty. Jako jediný na trhu obsahuje 3 různé produkty (2 dózy a 1 blistr). Každý z nich působí na zdraví močového měchýře odlišně, a proto se výborně vzájemně doplňují. Díky originálnímu složení převážně rostlinného původu brání uchycení bakterií E. coli (nejčastějšího původce infekce) na sliznici močového měchýře, napomáhá k udržení zdravé sliznice močového měchýře a přispívá ke správné funkci močové soustavy a komfortu močení. Lze ho užívat společně s antibiotiky.

Trojí účinek pro zdravé močové cesty

trojiucinek

Fytoterapie je správnou volbou

Správnou funkci močové soustavy a celkovou imunitu organismu nejlépe zajistí komplexní doplňky stravy, a to nejen s extraktem z brusinek, ale také výtažky z celé řady dalších bylinek.

Mezi vhodné rostliny užívané pro podporu správné funkce močových cest a imunity patří zlatobýl obecný, třapatka nachová, heřmánek pravý, jehlice trnitá, bříza obecná a medvědice lékařská. Vhodná jsou také fyto analgetika s aescinem, přírodní látky, které podporují celkovou fyzickou a psychickou pohodu. Patří mezi ně například salicin, extrakt z pryskyřice boswellia serrata, curcumin a aescin.

Rostlinné doplňky stravy se doporučuje užívat současně s vitaminy, které plní důležité funkce v lidském těle, například podporují imunitní systém a regeneraci sliznic (vitaminy C, A, D, E a rutin).

Jednou z osvědčených složek produktů, které pečují o zdravé močové cesty, je také monosacharid D-manóza. Ten se přirozeně nachází v některých druzích ovoce, například v jablku, ale pouze v malém množství. Obvyklá dávka pro péči o močové cesty bývá okolo 0,5 g – 1 g  - 2 g denně.

Právě fytoterapie (podpora zdraví s využitím bylin a rostlinných extraktů) je současným trendem v péči o zdraví s minimálním rizikem nežádoucích účinků a bezpečným dlouhodobým užíváním.

Více informací naleznete na www.urogyn.cz.

Zdroj foto: Urogyn.cz

Reklama