shutterstock-563670763.jpg
Foto: Shutterstock

Trendy v líčení jsou momentálně různorodé. Oproti ostatním létům už není v kurzu matný vzhled, ale naopak lesk. Pokud tedy máte mastící se pleť, nemusíte ji tolik schovávat. Odlesky všeho druhu jsou žádané. Co se týče barev, jednou z těch nejvíc trendy je broskvová.

Broskvovou barva je barvou léta, radosti, něhy i mládí. Jsou s ní spojené jen příjemné věci, které teď potřebujeme víc než kdy jindy. Je kombinací růžové a oranžové a hodí se téměř ke každé barvě pleti. Skvěle samozřejmě vypadá na té opálené, na kterou si však budeme muset ještě počkat.

Hitem jara, ale i léta je také monochromatický look a přirozenost. K líčení ideálně můžete použít rtěnku, která bude zastávat i funkci tvářenky a stínů. „Jde o naturální vzhled, ke kterému se příliš nehodí tvrdá černá řasenka. Buď ji vynechte nebo použijte jen lehce hnědou,“ říká vizážistka Linda Novotná.

Jen tímto způsobem docílíte dokonale sladěného broskvového vzhledu. Vybírejte rtěnku tak, aby byla trochu mastnější i za cenu toho, že uděláte na skleničce otisk a jednou za čas ji přes den budete muset obnovit. Olej v rtěnce dokáže oživit i líčka, ale nebojte se k ní ještě přidat trochu highlighteru. Nezapomeňte, že všeho s mírou, ať opravdu nezáříte jako broskev. I něžné broskvové líčení může mít různou intenzitu. Tmavší broskev využijte třeba na večerní rande. Přes den raději volte světlejší odstín.

Oranžové rty jsou odvážnější, než klasické růžové a červené, ale jde jen o zvyk. A jakmile najdete pro váš tón pleti ten správný odstín, budete se cítit super glam!

Reklama