Jako dobré znamení je považován jemný vánek, který zobrazuje větrný trigram slunce - ten zaručeně přináší dobré zvěsti. Taoističtí mistři také říkají, že dobré  nebeské znamení je, pokud na obloze vidíme několik chumáčů mraků. Naopak je-li úplné bezvětří, není dobré například uklízet nepořádek. Stejné je to i při silném větru. Podle učení feng-šuej máme-li pocit, že vítr je hodně drsný, nemohou se nám hromadit peníze a je to vesmírný pokyn k tomu, abychom se zbavili datovaných dokladů, pořadačů a nepotřebných papírů z kanceláře. Vane-li vítr opravdu silně, je to podle větroznalců obecné varování nějakého druhu, a budete-li se řídit takovými poselstvími větrného živlu, odhalí se vám něco důležitého, co jste vy nebo někdo z vašich blízkých ztratili. A nemusí se jednat o nic hmotného, může to být třeba důležitá informace, na kterou jste již zapomněli, jelikož byla pohřbena pod hromadou papírové veteše. I proto taoističtí mistři radí citlivě naslouchat signálům, které se nám snaží předat vítr. 


Pro mě osobně je vítr určitým symbolem svobody. Úplné bezvětří naopak podivný stav bez známek života, ale je pravdou, že ta nedávná vichřice mi chvilkami naháněla strach… Nemám ráda katastrofické filmy o konci světa, dokonce se snažím i nad podobnými tématy vůbec nepřemýšlet, ale když jsem v té vichřici šla přes kopec do městečka na nákup, bylo mi úzko a vnímala jsem, že tohle už se svobodným větrem nemá nic společného. Tento způsob větru už je jen destrukce podobná té, o jaké se píše ve Vědmině věštbě - Vikingské mýty a pověsti, kapitola Ragnarok:


S vlastním bratrem 
bojuje bratr,
sourozenci nedbají
svazku rodu,
zle je na zemi,
zrazují ženy,
meče planou,
praskají štíty,
burácí bouře,
vlčí je věk,
nikdo nikoho neušetří
a celý svět propadá zkáze…


A za dva dny po vichřici se vítr utišil, vyšlo slunce a na světě zase bylo dobře… i když tato věštba hovoří o konci světa a popisuje jevy, které jej provází. Zkázy a konce různých civilizací či vyspělých kultur provází svět od úsvitu dějin z jediného a prostého důvodu - aby z jejich popela vzniklo něco nového, co  za mnoho let opět nějaký silný vítr rozfouká…

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama