Maso z tuňáka vyniká svou jedinečnou delikátní plnou chutí a jemností. Současně patří k potravinám s neodiskutovatelnými nutričními hodnotami.

 

Pro Rio Mare je výběr těch nejlepších tuňáků základním krokem k tomu, aby  výrobky Rio Mare dosáhly té nejvyšší kvality. Existuje mnoho druhů tuňáků, které se odlišují svou kvalitou. Ty, které vybírá Rio Mare, patří mezi nejvzácnější. Tuňák se žlutými ploutvemi (Yellowfin; Thunnus Albacares) je ceněný pro mimořádnou jemnost a kompaktnost masa růžové barvy. Pouze tuňák se žlutými ploutvemi má pružnou a zároveň kompaktní svalovinu. Díky vaření v páře vzniká chutné a lahodné tuňákové maso, jež Rio Mare dotváří čistým olivovým olejem se zrnky mořské soli, bez jakýchkoliv konzervačních látek či dochucovadel..

 

Tuňák Rio Mare je bohatý na ušlechtilé proteiny, které jsou ideální pro kompletní, lehkou a správnou stavu. Je zvláště vhodný pro malé děti a seniory, neboť tuňákové maso neobsahuje žádné pojivové tkáně, což usnadňuje jeho trávení.

V porovnání s ostatními rybami je maso z tuňáka nejbohatší na fosfor, který hraje významnou roli v udržování rovnováhy nervového systému, a současně má i zásadní význam pro zdraví zubů a kostí. Tuňák je i významným zdrojem vitaminů: 100 g tuňákového masa představuje polovinu denní dávky vitaminu PP (Niacin), který řídí metabolismus nasycených kyselin a cholesterolu. A zároveň pokrývá více než 100 % denní dávky vitaminu B12, který napomáhá růstu buněk.

 

Už více než třicet let Rio Mare zaručuje, že nutriční vlastnosti tuňáka se dostávají na náš stůl nedotčeny.

A to díky dokonalému zvládnutí každé fáze zpracování a přísným kritériím výběru surovin.

Tuňák Rio Mare v olivovém oleji je tak vynikající, že každé sousto bude pro vás potěšením: je ideální pro rychlou svačinu, skvělé jídlo s přáteli, nebo mimořádně rafinovanou večeři. Chuťově neodolatelného tuňáka Rio Mare oceníte kdykoliv během celého dne.

 

Rio Mare se žlutými ploutvemi znamená jistotu toho nejlepšího tuňáka s nejjemnějším a nejkompaktnějším masem.