vlasy

S vlasy je to v létě náročné. Teploty stoupají, ráno umytá, načesaná a upravená kštice padá, jakmile vyjdete z domu. A tak je to vlastně pořád dokola. Pokud máte navíc vlasy jemné, tento problém řešíte o to častěji. Zkuste některý z těchto tipů a třeba bude brzy po problému.

Majitelky jemných vlasů to mají s péčí o ně nejtěžší. Musí se řídit jejich typem, tím, zdali jsou vlnité, suché nebo rychle se mastící, musí také zohlednit jejich délku a střih účesu.

Odborníci se shodují, že nejhorší, co svým vlasům můžete dopřát, je střídavá teplota, příliš mnoho slunce, slaná voda a chlór. To ovšem v létě, kdy vyrážíme k moři, k bazénu a trávíme čas na sluníčku nejraději, dost dobře nejde.

Takže, jak o takový typ vlasů pečovat, jak je chránit a čím jim dodat trochu objemu?

vlasy

  • V první řadě musíte vlasy chránit, to neznamená, že je potřeba dát sbohem letním dovoleným, ale spíše do kufru přibalit vlasová mléka a oleje s UV filtrem, které na vlasech vytvoří ochranný film.

vlasy

  • Pořiďte si také přípravky tzv. sluneční řady – tedy šampon a masku, které z vlasů lehce odstraní zbytky chlóru nebo slané vody a vlasy vyživí (vhodné zejména v případě, že míříte k moři nebo oceánu).
  • Máte-li barvené vlasy, zkuste si dát s tónováním přes léto pauzu a další návštěvu kadeřníka plánujte až po dovolené.
  • Majitelky jemných vlasů by se měly (nejen) v létě také přiklánět k produktům, které jsou hydratační, neobsahují sulfáty ani parabeny.
  • Zkuste v létě omezit používání fénu, žehličky i kulmy na minimum.

vlas

  • Dopřejte vlasům také nějakou domácí masku z vajec, olivového oleje, jogurtu apod.
  • Stylingový zázrak, který zachrání i ty nejjemnější vlasy na světě, je jednoznačně vlasový pudr. Lehce „nafoukáte“ ke kořínkům, protřepete a maxi objem je na světě.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Mohlo by vás zajímat:

Reklama