Bacardi„Por Cuba Libre” vykřikl kapitán Russell, voják americké armády, když si připíjel rumem BACARDÍ Gold s kolou a limetkou na svobodnou Kubu. A jelikož v té době neměl koktejl název, stal se přípitek i jeho jménem a BACARDÍ Gold zůstává jediným originálním srdcem každého pravého Cuba Libre. 

BACARDÍ Gold je originální prémiový letitý zlatý rum té nejvyšší kvality. Je výsledkem pokusů Dona Facunda Bacardí, který se snažil o zjemnění tehdejšího kubánského rumu.  Dnešní chuť tohoto rumu byla dosažena díky pokusům s destilací, fermentací, prvotní surovinou, míchací technikou a se skladováním rumu v dubových sudech. Jako zásadní inovaci přidal Don Facundó filtraci dřevěným uhlím, aby odstranil nečistoty vzniklé destilací. Časem vyprodukoval druh rumu, který byl vyzrálejší, jemnější a celkově lahodnější. Delikátní nápoj způsobil revoluci v lihovarnickém průmyslu a stal se v roce 1862 standardem pro výrobu rumu, který byl dříve spíše trpký a surový.

BACARDÍ Gold je osobitý lehký rum, na jehož výrobu se míchá 14 druhů rumů ve stáří 3 – 5 let. Poté zraje v pečlivě vybraných dubových soudcích a po uzrání se míchá, aby dosáhl charakteristické jemnosti.

BACARDÍ Gold je typické svou jantarovou barvou a nabízí bohaté aroma vanilky, máslového karamelu, restovaných mandlí s tóny sladkého banánu s hřejivým nádechem pomerančové kůry a lehkou dubovou dochutí.

Cena: 379 Kč za 1 litr Bacardí Gold

Reklama