Když si vyberete hřeben optimální pro vaše vlasy, zamezíte jejich zbytečnému poškození a minimalizujete výskyt takzvaných bad hair dnů. S hřebenem se vám bude lépe pracovat, vlasy nebudou elektrizovat a výsledný look vám půjde vytvořit mnohem snáz.

Pokud máte husté, popřípadě vlnité a kudrnaté vlasy, sáhněte při rozčesávání po hřebenu s širšími mezerami a velkými zuby. Jiné hřebeny by měly tendenci se v tomto typu vlasů zasekávat a nepatřičně je tupírovat. Rovné a méně husté vlasy si naopak hřebeny s menšími mezerami mohou dovolit. Klasický hřeben je ideální na mokré vlasy, ty by se totiž měly kartáčovat až po vysušení. 

mezery.jpg

Pro jemné vlasy se obzvláště hodí kartáč s kančími štětinami. Jsou totiž velmi šetrné jak k vlasům, tak k pokožce hlavy. Podporují mikrocirkulaci krve a hřívu nechávají lesklejší a hebčí. Měkké přírodní štětiny ocení také ženy, které trápí suchá a podrážděná pokožka. Pozor by si ovšem měly dát ženy, kterým se vlasy více mastí. Štětiny roznášejí maz z vlasové pokožky po celé délce vlasů.

 kanec.jpg

Elektrizování vlasů zabráníte volbou vhodného materiálu, hřeben můžete zvolit buď dřevěný, karbonový nebo keramický. Plastové jsou z toho hlediska nejméně vhodné. Neznamená to ovšem, že každý plastový kartáč musí každé ženě elektrizovat vlasy. Zaměřte se i na štětiny. Přírodní jsou k elektrizování méně náchylné. Co se týče štětin jemné a pružné jsou optimální pro jemné vlasy. Silnější a pevné prospějí tem hustějším a méně poddajným. 

Chystáte se na ples? Inspirujte se Vyčesanými loknami: Účes na slavnostní příležitost pro jemné vlasy

Univerzálním typem hřebenu je Tangle Teezer, popřípadě jeho napodobeniny. Ten je určený primárně k rozčesávání, což dokáže snadno a bez bolesti. Raději ho ovšem nepoužívejte spolu s fénem, mohl by se roztavit. 

tangle.jpg

Pro tvorbu účesů nebo na vlasy bez objemu můžete použít tupírovací hřeben či všivák. Ten se bere výhradně na suché vlasy a postupuje se po jednotlivých pramenech. S tupírováním byste to nicméně neměla přehánět, protože vlasům moc neprospívá. Ale jednou za čas proč ne.  

vsivak.jpgJako pomůcku při fénování vlasů lze použít kulatý kartáč. Tím lze docílit jak zvlněných, tak rovných vlasů, záleží, jak ho použijete. Navíc přidá objem u kořínků. Čím delší máte vlasy, tím volte větší průměr. Takzvaný tunelový typ je dobrou volbou pro krátké vlasy. Otvory uprostřed kartáče urychlují schnutí vlasů.

kulaty.jpg

Ploché širší kartáče svědčí hustým dlouhým a polodlouhým vlasům, ale rozhodně je nepoužívejte na mokré vlasy. Vytrhávaly by je a zničily. Za pomoci fénu je ovšem můžete využít k dosušení a vytvarování účesu. Jinak jsou vhodné hlavně pro běžné denní učesání.
5e54df4970ce1siroky.jpg

Foto: Shutterstock

Čtěte také:

Reklama