Poranili jste se při depilaci? Máte na těle odřeninu nebo škrábnutí? Záděru na nehtu? Máme pro vás několik dobrých rad, jak tyto drobné problémy bezpečně vyřešit.

Kůže také trpí při epilaci a depilaci. Po vytrhávání chloupků se na ní často objeví červené bolestivé pupínky. Po odstranění vosku je proto nutné pokožku omýt a nanést léčivý krém. V následujících dnech ji pak stačí mazat ráno a večer. Stejným způsobem postupujte po holení chloupků. Poranění kůže vzniká i při tetování a dalších kosmetických zásazích, jako je například permanentní make-up. Z případných ranek nestrhávejte strupy a nemyjte je vodou. Nanášejte na ně hojivý krém až do úplné regenerace pokožky. Tetování mažte i během dne v případě, že máte pocit pnutí, ne ovšem příliš často, aby nedošlo k mokvání.

Odřeniny je nejlepší očistit proudem vody a mýdlem, případně i kartáčkem, od všech nečistot a následně vydezinfikovat. Zakrýt je lze náplastí, pokud jsou větší, tak sterilním obvazem. V současnosti už odborníci nedoporučují žádné další ošetřování rány čistě dezinfekčními prostředky, narušuje se tím totiž přirozená obranyschopnost organismu. Přednost se dává přípravkům, které mají zároveň dezinfekční a hojivé účinky a které navíc ránu nevysušují, což je předpoklad správného hojení. Většinu nečistot odplaví krev sama, stačí je proto krátce opláchnout vodou a počkat, až rána přestane krvácet, případně na ni přitisknout sterilní obvaz. Poté ránu namažeme a zalepíme, případně zavážeme.

Trpíte na záděry?  Jsou velmi bolestivé a navíc rychle hnisají. Většinou se objevují u lidí, kteří pracují manuálně, okusují si kůžičku kolem nehtů nebo si ruce často namáčejí ve vodě. Při ošetřování záděr se pokud možno vyhněte jejich odstřihávání. Nůžkami maximálně odstraňujte suché a mrtvé konce záděr, a to až poté, co si kůži změkčíte teplou lázní. Nejúčinnější na záděry jsou mastné krémy, nejlépe s léčivými účinky. Kůži ze záděr se při mazání snažte přitisknout zpět, aby se záděra dále nezvětšovala.

Naším tipem pro ochranu pokožky a pro její ošetření je Bepanthen® Plus

Ten je vzhledem k jeho dezinfekčním a hojivým účinkům vhodné používat na ošetření drobných poranění, odřenin a škrábnutí. Tento léčivý přípravek chladí, a tím zmenšuje bolest, udržuje ránu elastickou a zabraňuje jejímu vysušování. Nebrání přístupu vzduchu do rány, čímž podporuje hojení a omezuje množení bakterií. Na rozdíl od mastných krémů a mastí jej lze z rány snadno a bezbolestně odstranit vodou, aniž by se při tom narušila nově vytvořená tkáň.

Bepanthen® Plus má unikátní formu emulze o nízkém obsahu tuku (32 %), lehce se nanáší, nemastí ani nelepí. Lze jej použít na různé druhy povrchových poranění, u nichž hrozí nebezpečí infekce: například na řezné rány a odřeniny, oděrky, záděry, trhliny a praskliny pokožky, po epilaci a depilaci, tetování a jiných kosmetických zákrocích, u proleženin a otlaků nebo na pooperační jizvy po odstranění stehů.

Bepanthen® Plus obsahuje dvě účinné látky. Dexpanthenol (5 %) posiluje přirozené léčebné procesy v kůži, působí protizánětlivě, stabilizuje funkci epidermu a podporuje produkci kolagenu a elastinu. Chlorhexidin (0,5 %) je moderní dezinfekční prostředek se širokými antibakteriálními a protiplísňovými účinky. Je špatně rozpustný ve vodě, proto jej z rány nevypláchne krev ani sérum. Třebaže jde o silné a rychle působící antiseptikum, po nanesení na ránu neštípá a nevstřebává se do těla. Proto je vhodný i pro děti.

Bepanthen® Plus je k dostání pouze v lékárnách, a to v tubě o objemu 30 g.

Bepanthen Plus také napomáhá dohojení pooperačních ran po odstranění stehů a má příznivé účinky na proleženiny a otlaky.

Bepanthen PLUS krem je lék k vnějšímu užití, obsahuje účinnou látku dexpanthenolum a dezinfekční latku chlorhexidin. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Více informací o dalších přípravcích najdete na www.bepathen.cz

Reklama