Výběr dárků se nemusí nutně nést pouze v rovině televize, high-technologie a různých udělátek, ale můžete si pohrát s rafinovaností spodního prádla.

Co jste si pořídily nebo byste si mohly pořídit na sezónu podzim/zima 2003? Vězte, že trendy jsou zhruba tři.

1/ Nostalgie a romantika
Tento styl využívá jemných krajek, odlehčených korzetů a body, kdy střed je z lehké síťoviny, popř. z pružného tylu. Na kalhotkách najdete zajímavý detail – saténové pásky, jež spojují po straně přední a zadní díl kalhotek. Vybírejte z barev přírodních a pastelových.

2/ Tak trochu popart/punk
Spodní prádlo, kde romantika nemá místo, a naopak je prádlo zdobeno lurexem, blyštivými kamínky – nejraději v barvě černé, to vše doplněno o očka a nýty, jež dodají prádlu „tvrdší“ vzhled. Jako potisk nejčastěji najdete vlajky, patchwork nebo tahy štětcem.

3/ Přírodní a sportovní vzhled
Tento styl je plně v duchu hesla V jednoduchosti je krása, ovšem s využitím moderních materiálů, jako je například mikrovlákno. Nové aktivity spotřebitelek ovlivnily i materiály, v jejichž vláknech jsou již obsaženy určité prvky. Jedná se například o antibakteriální úpravu nebo mikrokapsle. V prvním případě je vlákno opatřeno účinnou látkou v jádře vlákna, která působí antibakteriálně a potlačuje zápach. Tato úprava je nejčastěji používána u sportovního oblečení, spodního prádla i ložního prádla.
Zrovna tak k nejnovějším technologiím patří zapouzdření mikrokapslí neboli uložení substancí (vonných látek, vitaminů a mořských řas ) do kapslí, jež se následně umístí do dutých vláken. Sportovní a přírodní vzhled hledejte v různých odstínech bílé a tělové barvě.

Ale myslete již pomalu na jaro a léto příštího roku, kdy barevná provedení by měla přát klasické růžové v kombinaci s jinými barvami, jež budou vytvářet vzory, a zelené a ledově modré. Některé odstíny budou provedeny s lehkým kouřovým nádechem.

Zdroj:
různá čísla časopisu TextilŽurnál z roku 2003
kniha Století módy od Charlotte Seelingové, Slovart 2000  

       
Reklama