Jakmile si z porodnice přinesete miminko, zcela jistě vyvstane řada otázek. A možná se začnete ptát i na tak základní věci, jako je hygiena dítěte. I na ně kosmetické společnosti samozřejmě myslí. K dostání je spousta kvalitních produktů, které o vaše zlatíčka bude velmi šetrně pečovat.

sd

Jakou používat kosmetiku?

Kosmetiku pro děti je nutné vybírat velmi pečlivě a uvážlivě, skutečně používejte jen kosmetiku určenou pro děti, která je odborníky důkladně testována a prověřena. Jen tak poskytnete dítěti tu nejlepší a šetrnou péči. Dětská pokožka je totiž mnohem tenčí, citlivější a díky nezralému lipidovému filmu i méně odolná než kůže dospělých. Je nezbytné používat jen šetrnou dětskou kosmetiku, dětská mýdla a dětské šampony, které jsou jemné a nedráždí pokožku ani nepálí v očích. Dalším důvodem pro používání dětské kosmetiky je zjištění, že čím je dítě menší, tím větší objem různorodých látek z použité kosmetiky je schopné pokožkou vstřebat. Je tedy mnohem více vystaveno účinkům kosmetiky a všech látek, které obsahuje.

sd
Foto: Shutterstock.com

sdPečujte správně o dětské vlásky!

Samostatným tématem je pak mytí dětských vlásků. Základní pravidlo pro mytí vlásků miminek je jednoduché: málo a šetrně. Miminka mají většinou vlasů málo a jsou velmi jemné, mnohem méně se mastí (kromě prvních týdnů života), takže úplně postačí mýt vlasy jednou týdně. Později, u batolat, i dvakrát týdně. V případě, že má dítě na hlavičce žluté nebo hnědavé šupinky, změkčete kůži nejlépe obden, několik hodin před koupáním, olejem nebo mastí. Šupinky pak půjdou při vyčesávání hřebínkem nebo kojeneckým kartáčkem lépe odstranit.

Máte doma kudrnáče?

Děti s kudrnatými nebo dlouhými vlasy to mají komplikovanější. Jejich vlásky již potřebují ošetření kondicionérem, který usnadní rozčesávání vlasů a zabraňuje jejich cuchání. Obecně se doporučuje používat kondicionéry asi od tří let věku, pokud se ale vlásky hodně cuchají, pak i dříve. Aplikace je stejná jako u dospělých - nanášejte kondicionér do 2/3 délky vlasů, tak se nedostane k pokožce hlavy a nebude ji případně dráždit. Vhodný je vždy kondicionér s přírodními složkami jako jsou rostlinné oleje, panthenol, eucerit apod.

Čtěte také:

Reklama