Dovolené jsou v plném proudu, ale bohužel je letošní léto svědkem nečekaných nešťastných událostí. Teroristické atentáty, unášení či usmrcení turistů jsou realitou. Také destinace, kde se zdržují zoufalí tolik diskutovaní uprchlíci. Také události v Řecku ovlivňují místní cestovní ruch, tolik oblíbené destinace. Cestovní kanceláře řeší storna cest do Tunisu, do Řecka a Egypta. Ministerstva evropských zemí vydávají prohlášení pro turisty, kteří míří do těchto míst. Anglie například vůbec nedoporučuje cesty do Tunisu, vyhodnotila jej jako velmi rizikové a nebezpečné místo.

Naše pojišťovny, které řeší pojištění na cesty se nechaly slyšet, že pojištění za určitých okolností nebude platit, pokud se klientům něco stane v případě útoku teroristů. Popřípadě nabízejí připojištění pro tyto případy nebo se na to chystají.

Tunis

Co říkají naše úřady?

Tunisko: Aktuální doporučení k cestám http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/varovani_tunisko.html

Egypt: Aktuální doporučení k cestámhttp://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/egypt_aktualni_doporuceni_k_cestam_4.html

Oficiální prohlášení tuniské vlády ze dne 10. 7. 2015

http://www.accka.cz/stranky/novinky/oficialni-prohlaseni-tuniske-vlady-ze-dne-10-7-2015-590

Tiskové prohlášení Ministerstva hospodářství a cestovního ruchu Řeckahttp://www.accka.cz/stranky/novinky/tiskove-prohlaseni-ministerstva-hospodarstvi-a-cestovniho-ruchu-recka-570

Informace o pojištění na cesty

http://www.ceskeinfografiky.cz/jak-kryje-cestovni-pojisteni-teroristicke-utoky-infografika/

3 pohledy na letošní dovolenou do kritických destinací:

Minulý týden jsem mluvila s kamarádkou, která mi nadšeně říkala, že poletí na konci července do Tunis na Džerbu, protože all inclusive hotel, kde už několikrát byla je teď za úplně neskutečně nízkou cenu. Teroristů a IS jednotek se nebojí, těší se, jak si dovolenou užijí. Její manžel se na to dívá s velkými rozpaky, byl by raději, kdyby zůstala v bezpečí doma.

To Míla má jasno, tu by nyní nikdo do Egypta ani do Tunisu nedostal. „Co já vím, pojedu do nějakého muzea nebo na památku a pak ozbrojenci vystřílí celý autobus. To fakt ne, to je riziko, kterého se bojím. A mám dvě děti, co kdyby nás zastřelili všechny? Na to nechci vůbec ani myslet“.

Ještě jedna historka na téma spojené s uprchlíky: kamarádka Ivana mi vyprávěla, jak se její známá vrátila z Řecka a byla úplně hotová. Prý dali za dovolenou na osobu skoro 30 tisíc a nemohli se koupat, protože na pláži a kolem pláže bylo strašně moc uprchlíků, ženy žebraly s dětmi o jídlo a otravovaly turisty. Nikdo to neřešil, protože jich tam bylo moc. Takže když zlehčím slovník oné dámy - dovolená za hodně peněz nestála za nic a už by tam nejeli. Na dovolené si chtějí odpočinout a užít si a ne se dívat na uprchlíky.

Jak jste na tom vy? Jak se díváte na současné události? Jeli byste do Řecka, Tunisu nebo do Egypta?

 

Reklama