Třicetiletá Jana se teprve nedávno seznámila s rodiči svého partnera Pavla, se kterým už nějaký čas chodí a jenž se zdál být tím pravým. Nijak jí proto nevadilo, když zjistila, že je těhotná. Radost měli oba.

Seznámili jsme se v práci. On byl starší, zkušený, zklidněný – zkrátka úplně jiný než moje dosavadní lásky,“ začíná vyprávění pohledná žena, na které je vidět, že ji něco na tom vztahu přece jen trápí. A postupně se také dovídáme co: „Změnu v nazírání na naši šťastnou budoucnost vyvolala návštěva u jeho rodičů. Vím, vím – potenciální tchyně málokoho nadchne na první dobrou, ale to, čeho jsem tam byla svědkem, mě opravdu znejistilo.
5cebb440c11e2obrazek.png
Dovídáme se, že jejího přítele Pavla měli až jako poslední dítě – a to ještě po velkém odstupu od prvních dvou. „Moji případní švagři by tak byli ve věku mých rodičů, ale to pořád není ten problém. Ani to, že budoucí tchyně s tchánem už dávno překročili sedmdesátku. Já byla vždy vychována k úctě ke stáří a jejich vitalita mě naopak utvrzuje v optimismu, že člověk může být dlouho aktivní a užívat si života,“ poctivě vyjmenovává okolnosti v nové rodině Jana, která tohle vše samozřejmě věděla před návštěvou. A nenapadlo ji ani ve snu, že by to mohl být nějaký problém.

Co bylo pro mě bylo však totálním zklamáním, je jejich nazírání na svět a řekněme určité zvyklosti ve vyjadřování nebo jak bych to popsala. Ano, starší lidé mají své vrtochy, mám dvě babičky,“ směje se. „Ale to, co jsem tam při první a zatím poslední návštěvě zažila, mi vzalo dech, protože s něčím podobných jsem se zatím ve svém blízkém okolí nesetkala.“ A dodává, že ji to nejen zaskočilo, ale hlavně hodně mrzelo. Nejen kvůli „útokům“ na její osobu, ale celkové nenávisti na každého, kdo měl třeba jen trochu jiný názor než oni.
5cebb42b033b4obrazek.png
Byli ke mně mílí, vstřícní, před Pavlem až dokonce nepřirozeně přívětiví, ale jen co si mysleli, že jsme z doslechu, obrátili. Omylem jsem vyslechla, jak zle mluví o mně, mojí rodině, kterou ani osobně neznají, a přátelích, o kterých jsem se během večera zmínila. Vyslechla jsem jejich lanaření, jak jsou dnešní mladí hloupí, líní a jak kazí to, co oni svou prací budovali...„ nechápe situaci Jana a dodává: „Přiznám se, že jsem byla v šoku. Pavel na mě působil jako slušný hoch, vychovaný lidmi, kteří mají v hlavě vše v pořádku, a najednou jsem byla svědkem naprosto bizarního divadla, kdy jsem na vlastní uši slyšela věty, které by člověk čekal v nenávistných internetových diskusích, kde se lidé vzájemně bezhlavě urážejí." 

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Přečtěte si také:

Reklama